Venom Online Film PL – Recenzja

Venom Online Film

Venom Online – Przez lata Jadło było jedną z wielkich postaci “co by było, gdyby? Najbardziej charyzmatyczny złoczyńca Spider-Mana, cieszący się ogromną popularnością wśród fanów komiksów.  Zrealizowany na dużym ekranie w filmie Sama Raimi Spider-Man 3 w 2007 roku. Film niestety się nie za bardzo przyjął, a nawet Raimi przyznałby później. Że postać została włączona tylko pod presją studia.

loading…


Venom Online

Od tamtego czasu pozostało pytanie – czy można nakręcić film o Jadomie. Z natury przerażającej i brutalnej postaci, która spełnia oczekiwania zarówno fanów. Jak i istnieje w granicach hollywoodzkiej kultury przyjaznej dla PG? Tom Hardy tak myśli i wkracza w czołówkę w swojej najprawdopodobniej najwyższej jak dotąd roli.

Venom Film
Venom Film

Gra Eddiego Brocka, reportera śledczego z silnym kompasem moralnym, ale i talent do popadania w kłopoty. Śledztwo w Instytucie Cienistego Życia, które kosztowało go pracę. Prowadzi go do kontaktu z obcym symbiotem, płynnym pasożytem, który wiąże się z Eddie i zamienia go w diabelskiego Jadu. Z tym nowym głosem w głowie i założycielem Life Institute Carlton Drake (Riz Ahmed) na ogonie. Eddie musi wypracować sposób na przeżycie.

Więcej o filmie…

Połączenie Eddie’ego z Venom Online gra częściowo jak przerażający horror. A mimo to pierwszy akt porusza się po nijakim i bezsensownym dramacie pomiędzy nim a jego prawniczką Anne (Michelle Williams). Komedia Goofy i bolesny scenariusz zszywają te elementy razem, a podczas gdy są chwile. Aby się nimi cieszyć, są o wiele więcej, które przychodzą jak niezgrabne. Po jasnej stronie, są pewne zabawne sekwencje akcji. Przede wszystkim sekwencja gonitwy samochodowej, w której Eddie radzi sobie ze swoimi zadziwiającymi nowymi mocami.

Venom Online
Venom Online

Niektórzy mogli mieć nadzieję na interpretację w stylu Deadpool. Film nakręcony dla dorosłych, w którym postać może naprawdę pozwolić sobie na luźne życie i sprostać wymogom komiksu. Niestety, z większym budżetem i szerszymi obawami widzów, otrzymujemy potwora, który głównie zjada z aparatu fotograficznego. Podczas gdy wiadra krwi nie są niezbędne, jest to przypomnienie, że ta niekontrolowana jednostka może iść tylko tak daleko. To piękna wizja popularnej postaci, ale podobnie jak przed-Logan Wolverine, wydaje się, że coś jest zahamowane.

Fabuła Venom Online

Fabuła nieporządku pozostawia znamionę aktorskiego talentu zaangażowanego w osierocony film. Michelle Williams jest czterokrotnie nominowana do Oscara i jedną z najlepszych aktorek swojego pokolenia. Jednak tutaj ogranicza się do bardzo płaskiej roli. Grając “cierpiącą od dawna dziewczynę” do Hardy’ego bez posiadania własnego łuku postaci. Ona jest tam, aby służyć Eddie, nawet jeśli spędzają dużo czasu z filmu oddzielone. Podobnie Ahmed jest w stanie zrobić o wiele więcej, niż pozwala Drake. Z charyzmą gwiazdy ukrytą pod banalnymi przemówieniami.

Przynajmniej duet z gwiazdami ma czas na świecenie. Ta zdecydowanie dziwna para nie dostaje dużo czasu razem, ale kiedy robią kumpel w stylu policjanta baner jest jedną z największych zalet filmu.

Akcja jest solidna, a charakter dobrze zrealizowany. Dlaczego więc Venom Online nie działa tak, jak powinien? Wszystko zależy od równowagi. Obca gwiazda ma grać potwora. Tak i on utknął w filmie, który próbuje zadowolić zbyt wielu i w końcu czuje się rozczarowany. Na końcu napisane zostaną kolejne filmy, ale jeśli tak się stanie, twórcy mogą chcieć znaleźć ciemniejszy kierunek lub przynajmniej lepszy scenariusz.

Planujesz obejrzeć Venom Online?