Powrót Bena 2019 Lektor PL

Powrót Bena 2019

Powrót Bena 2019 Lektor PL – Miłość matki jest piękną rzeczą. Przekracza wszelkie granice, przekracza czas. Matka kocha swoje dziecko z niezwykłym oddaniem, które nie ma sobie równych. Nie ma znaczenia, czy jej dziecko jest świętym czy grzesznikiem, sukcesem czy porażką – że matka kocha to dziecko bezwarunkowo i bez miary.

Powrót Bena 2019 Lektor PL CDA
Powrót Bena 2019 Lektor PL CDA

Holly (Roberts) w Wigilię wraca z trójką małych dzieci do domu w Nowym Jorku, aby znaleźć niespodziankę – jej najstarszy syn Ben (Hedges) z poprzedniego związku. Ben był w rehab dla uzależnienia heroiny, ale on informuje swoją matkę w księżycu, że robi tak dobrze, że jego sponsor zgodził się podpisać go na karnet na wakacje, aby wrócić do domu.

Powrót Bena 2019 Lektor PL

Najmłodsze rodzeństwo Liam (Fraser) i Lacey (Fowler) są zachwyceni, aby zobaczyć ich starszego brata, ale najstarsza córka Ivy (Newton) jest mniej entuzjastyczna. Pamięta poprzednie święta Bożego Narodzenia zrujnowane przez Ben i zaniepokojony chorych, dzwoni ojczyma Neal (Vance), aby dać mu znać, co się dzieje. Holly jest trochę bardziej pragmatyczne, choć podczas gdy Ben gra na zewnątrz z Liamem i Lacey ona ukrywa wszystkie swoje biżuteria i leków na receptę. Neal wraca do domu i jest absolutnie wkurzony, żądając, aby Ben wrócił do zakładu leczenia. Holly niechętnie przygotowuje się do powrotu, ale Neal, widząc odtrącenie Holly’ego, relents i daje Ben dzień – dzień, w którym Ben będzie badane leki i oglądane jak jastrząb.

Nie trzeba dodawać, że rzeczy szybko się rozpadają. Byli współpracownicy Ben narkotyków pojawiają się i wandalizują dom, między innymi. Holly jest wciągnięty do świata Bena, jak on desperacko próbuje zrobić coś dobrze. Przez wszystkie krosna widmo – czy Ben może pozostać czysty, czy też cofnie się i ponownie użyje, a może nawet zrówna się z ziemią do wczesnej mogiły?

Film jest wstrząsającym i często wstrząsającym spojrzeniem na to, jak uzależnienie wpływa nie tylko na uzależnionego, ale na wszystkich wokół niego – w tym przypadku na niego samego. Przynajmniej w pierwszej części filmu, druga część staje się czymś więcej thrillera, gdy Holly wkracza Ben w podziemia swojej społeczności, desperacko próbując go uratować od siebie. Jest mniej skuteczny niż pierwsza część filmu.

Powrót Bena 2019 Lektor PL Online
Powrót Bena 2019 Lektor PL Online

Kilka słów o Powrót Bena 2019 Lektor PL

Mimo Jekylla i Hyde’a, film nadal działa głównie dzięki fenomenalnym występom Julii Roberts i Lucasa Hedges. Dla Robertsa jest to jeden z najlepszych spektakli w karierze aktorki, która zdobyła Oscara. Znamienne jest, że był to tak fenomenalny rok występów kobiet w filmach, że Roberts nie będzie prawdopodobnie częścią rozmowy na krótką listę. W większości innych lat, ona byłaby. Wnosi szeroki wachlarz emocji, od rozpaczliwej, przez pielęgnację, po gniew i przerażenie, sprawiając, że czujemy się z nimi wszystkimi bez fałszywej notatki w gronie. Na koniec dnia jest to spektakl, w który możemy uwierzyć bez wahania. Mogę sobie wyobrazić, że jakakolwiek mama przechodząca przez grę, chcąc tak bardzo znaleźć nadzieję, że jej syn wróci do niej, ale wiedząc głęboko, że jako uzależniony będzie kłamał i oszukiwał, kradł i rozwiał wszystkie jej nadzieje bardziej prawdopodobne niż nie.

Hedges, sam nominowany do Oscara za Manchester nad Morzem, daje świetny występ w tytułowej roli. Ben jest uroczy i inteligentny, ale jest też pełen demonów. Skończysz kibicować mu, ale w miarę rozwoju filmu wiesz, że nie można mu ufać. Hedges nie czyni Ben zbyt sympatyczny, aby być realistą, ale nie zmienia Ben w potwora. Ben jest tylko dzieckiem, które poszło w dół złą drogą i teraz nie ma pojęcia, jak sobie radzić.

Powrót Bena 2019 Lektor PL
Powrót Bena 2019 Lektor PL

Warto także wspomnieć o Powrót Bena 2019 Lektor PL

Jest to film wadliwy, ale mimo to skuteczny. Jest surowy i ziarnisty w miejscach, w których musi być, podkreślając go idyllicznym życiem rodzinnym, które Holly ma bez Ben. Jest kilka naprawdę wspaniałych momentów, takich jak wizyta w centrum handlowym Holly’ego, kiedy to lekarz, który był odpowiedzialny za zaczepienie Ben’a na opioidach, w pierwszej kolejności. Jest też moment, kiedy podczas nabożeństw Ben zdaje sobie sprawę, że rodzina dziewczyny, którą pomógł zaczepić bohaterkę, ale która odeszła jest w zgromadzeniu z nim.

Każdy dobry lekarz powie ci, że uzależnienie nie tylko zmienia życie uzależnionego, ale każdego, kto się nimi zajmuje. To jest sedno tego przesłania i jest ono w potężny sposób powstrzymywane. W świątecznej oprawie tylko po to, by jeszcze bardziej uwydatnić przesłanie. Dla niektórych może to być o tej porze roku za dużo w dół, ale jest to film, który zasługuje na pochwałę, którą otrzymuje.

Planujesz obejrzeć Powrót Bena 2019 Lektor PL?