O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film

O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film CDA

O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film, podobnie jak A Dog’s Purpose 2017 przed nim, opiera się na powieści W. Bruce Camerona o tej samej nazwie. Wydana w 2012 roku powieść A Dog’s Way Home zawiera prostą opowieść o zagubionym psie znajdującym drogę do domu. Tego typu fabuła była już wcześniej badana na dużym ekranie, być może przede wszystkim w filmie Homeward Bound: Niewiarygodna podróż (sama w sobie zaadaptowana z powieści The Incredible Journey napisanej przez Sheilę Burnford). Dog’s Way Home to wspaniała, przyjazna rodzinie przygoda o najlepszym przyjacielu człowieka, uderzająca w te same emocjonalne akordy, co (lepsze) filmy, które powstały wcześniej.

O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film

A Dog’s Way Home opowiada historię Belli (głos Bryce’a Dallasa Howarda), szczeniaka, który urodził się pod głównie zburzonym domem na przedmieściach Denver w stanie Kolorado. Ona uratowany jeden dzień przez człowieka o imieniu Lucas (Jonah Hauer-King), który podnosi ją i trenuje ją w różnych grach. Bella związana jest również z matką Lucasa, Terri (Ashley Judd), weteranem armii, którego pocieszyła obecność Belli. Lucas, który pracuje w lokalnym ośrodku VA, gdzie jego matka uczęszcza na terapię, przywozi z nim pewnego dnia Bellę, a pies jest również związany z członkami Terri w terapii grupowej. Kiedy jednak Bella zostaje złapana poza domem Lucasa przez mściwego oficera kontroli zwierząt, zostaje skonfiskowana i opatrzona etykietą byka pit-stopu – które są zakazane w Denver. Jeśli Bella zostanie złapana ponownie, Lucas zostanie poinformowany, że zostanie eutanizowana.

O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film Ogladaj
O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film Ogladaj

Jonah Hauer-King i Ashley Judd w domu psa Jonah Hauer-King i Ashley Judd w domu psa
Lucas wysyła Bellę, by mieszkał z rodziną swojej przyjaciółki Olivii (Alexandra Shipp) w Nowym Meksyku, podczas gdy on szuka domu poza granicami miasta Denver dla siebie i Belli. Bella jest jednak zdeterminowana, aby znaleźć własną drogę powrotną do Lucasa i pewnego dnia ucieka z domu w Nowym Meksyku, w drodze do Denver. 400-milowa podróż prowadzi Bellę przez Góry Skaliste, gdy podróżuje z Nowego Meksyku do Kolorado. Zetknęła się z wieloma niebezpiecznymi sytuacjami, ale po drodze spotyka również wielu przyjaciół ludzi i zwierząt, w tym młodego osieroconego bobcata, który Bella bierze pod swoje skrzydła. Mimo wyzwań i pokusy pozostania w jednym miejscu na swojej drodze, Bella pozostaje jednak zdeterminowana, by odnaleźć drogę powrotną do Lucasa – znaleźć drogę powrotną do domu.

O filmie O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film

Droga do domu psa została zaadaptowana na film Camerona i pisarza Cathryn Michona, a wyreżyserowany przez Charlesa Martina Smitha (The Untouchables, Dolphin Tale). Reżyseria Smitha jest w filmie doskonale dopracowana, z naciskiem na Bellę i jej doświadczenia w trakcie całej jej podróży. Tam, gdzie film zmaga się najbardziej, przynajmniej pod względem wizualnym, jest w momentach ciężkich CGI, z których jest ich kilka, ponieważ CGI jest używane do ożywienia młodego bobcata, wraz z bardziej niebezpiecznymi momentami w filmie. CGI nie wtapia się zbyt płynnie w film i wystarcza, by w ogóle wyciągnąć z niego widza. Być może jednak zbawcza wdziękliwość tego faktu polega na tym, że widzowie mogą być pewni, iż żadne zwierzęta nie były nigdy w niebezpieczeństwie podczas całego procesu filmowania (A Dog’s Purpose nękany był oskarżeniami o znęcanie się nad zwierzętami na krótko przed premierą filmu, choć dochodzenie nie wykazało żadnych wykroczeń ze strony filmu). Mimo to, nie ma wystarczająco dużo CGI w A Dog’s Way Home, że nie jest to duży problem, jeśli CGI nie jest dobrze zmieszany z realizmem filmu.

O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film
O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film

Podsumowanie O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film

Dog’s Way Home również stara się zręcznie stąpać po linii pomiędzy rozgrzewającą serce i emocjonalnie manipulacyjną historią bije. Tematy dotyczące weteranów, zwłaszcza weteranów komfortu, jakie mogą otrzymać od psów, jak również niebezpieczeństwa związane z przepisami dotyczącymi danej rasy, takimi jak zakazy dotyczące byków pitnych, są ciekawymi pomysłami, które należy włączyć do A Dog’s Way Home. Jednak, ponieważ A Dog’s Way Home jest opowiedziane głównie z perspektywy Belli, te rzeczy przejść nad jej głową w większości przypadków. Z pewnością Bella oferuje również wyjątkową perspektywę w tych kwestiach, ponieważ potrafi wyczuć smutek weteranów i to, że jej obecność daje im pociechę, a Lucas odesyła ją, by uniknąć zakazu Denver’a, który podsyca główną podróż filmu. Ale kiedy Bella ucieka w poszukiwaniu domu, film w większości rezygnuje z tych tematów. W rezultacie są one słabo rozwinięte. W najgorszym razie, te aspekty filmu są tanie, aby emocjonalnie manipulować publicznością; w najlepszym przypadku oferują one pewną wartość edukacyjną, ucząc nieświadomych widzów o ustawodawstwie specyficznym dla danej rasy i korzyściach, jakie psy przynoszą weteranom.

O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały
O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały

Jeśli chodzi o występy, Howard robi wiele z ciężkiego podnoszenia poprzez powierzenie mu zadania przywrócenia Belli do życia. Aktorka gwoździ nadgorliwy, ekscytujący głos, którego bez wątpienia oczekujemy od szczeniaka/młodego psa. Są chwile, kiedy dialogu nie da się jednak uratować bez względu na to, jak dobry jest występ. W tych momentach szczery występ Howarda przecina linię w śmiech-out-loud cheesy i jest to boleśnie oczywiste, że publiczność nie powinna śmiać się z niektórych z tych emocjonalnie trudnych chwil. Co do postaci ludzkich, Hauer-King jest uroczy i sympatyczny jak Lucas.

Planujesz obejrzeć O psie który wrócił do domu 2019 Lektor PL Cały film?