Nietykalni Online

Nietykalni Cda

Nietykalni Online – Największym rozczarowaniem w 2011 roku było dla mnie “Drzewo życia”. Film, który szczerze chciałem pokochać, ale nie mogłem, a ja opuściłem teatr. Zanim zakończył się gorzkim posmakiem frustracji. Proporcjonalnie, moje największe pozytywne zaskoczenie przyniosło mi Nietykalni Cda Online, ponieważ było to odwrotne oczekiwanie. Byłem pewien, że mi się to nie spodoba, gdy zobaczyłem, jak film manipulował widzami poprzez nadużywane urządzenie nieprawdopodobnej przyjaźni. Dlaczego tak z góry zakładana negatywność?

loading…



Cóż, kiedy młody facet z francuskich przedmieść, ciemno przedstawiony w Mathieu Kassovitz ‘Nienawiść’. Niesławny z powodu sporadycznych zamieszek, zaprzyjaźnia się z bogatym poczwórnym. Od razu myślę o ‘dobrych uczuciach’, ‘populizmie głównego nurtu’. Nieświadomy tego, że stosuję w stosunku do siebie cyniczny osąd, który może podważyć mój sposób cieszenia się nie tylko tym filmem, ale i jakimkolwiek innym. Przecież po co przygotowywać się do nienawiści, skoro tak odciążające jest danie korzyści z wątpliwości i przygotowanie się do uznania? Zwłaszcza że spodobało się to ponad 15 milionom Francuzów w różnym wieku i o różnym pochodzeniu.

Więc, zobaczyłem to i pokochałem to.

Nietykalni Online

Młody mężczyzna z senegalskim pochodzeniem, Omar Sy jako Driss, potrzebuje tylko podpisu. Aby udowodnić, że uczestniczył w wywiadzie na żywo w pracy opiekuna. Z jakiegoś dziwnego powodu, Paul, bogaty człowiek, grany przez wspaniałego Francuza Cluzeta, daje mu pracę. Z miesięcznym okresem próbnym. Przyczyna tego wyboru jest płynnie obsługiwana przez scenariusz. Film zaczyna się od wszystkich kandydatów do pracy, każdy z nich nienaturalnie pozując i mieszając się w przygotowane odpowiedzi.

Następnie Driss wchodzi przypadkowo, nie czekając na swoją kolej lub pukając do drzwi. Ma wystarczająco dużo problemów, by sobie z nimi poradzić. Bezrobocie, doświadczenie w więzieniu, bycie pariasem dla społeczeństwa, a także niepożądane nawet we własnej rodzinie, zwłaszcza jej ciotce adopcyjnej. Postawa Driss’a podoba się Paulowi, ponieważ po wypadku paralotniarskim nie czuje ciała od szyi do palców. Potrzebuje on opieki prawie 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, więc i on naprawdę nie ma czasu na bykowanie.

Nietykalni Online
Nietykalni Online

Kilka słów o reżyserii….

I jest to niezwykły aspekt scenariusza napisanego przez dwóch reżyserów Erica Toledano i Oliviera Nakache’a. Nie marnuje czasu na cementację przyjaźni, obaj przewodnicy szybko się lubią. Co ilustruje plakat z obu pozowaniem z naturalnym uśmiechem. Nietykalni Filmweb pokazuje walkę Omara o to, jak bardzo “potrzebujący” jest Paweł, który dostarcza bezcennych komediowych momentów. Nietykalni Online natychmiast dociera do sedna, otwierające oczy przesłanie o życiu osoby niepełnosprawnej, sprawiając, że całe bogactwo świata jest bezcelowe. Natomiast bogactwo serca i umysłu – bezcenne.

Poprzez interakcję Driss’a i Paula film bada rzeczywiste potrzeby ludzi w życiu, szacunek i zrozumienie, akceptację i miłość. Być może, gdyby zajmowali się nim inni reżyserzy, byłoby to przewidywalne. Natomiast Nietykalni Online 1987 współudział obu bohaterów czuje się absolutnie realny. Jest jedna scena, w której Driss ogolił bujną brodę Pawła. No cóż, nie zepsuję jej dla ciebie, ale ta część była sprytnym połączeniem realizmu i komedii, bo każdy zrobiłby to, co Driss zrobił w jednej chwili. To jest tajemnica filmu: czuje się prawdziwy.

Co odróżnia Nietykalni Online od innych filmów?

Niektóre filmy mogą pracować z dobrą historią, ale potrzebują dobrych występów. Nietykalni Online, to prawie niemożliwe, aby określić, kto niósł film, zarówno Cluzet i Sy byli wielcy. I nie dostanę skarg: dlaczego nie uszanowali oryginalnej historii, w której opiekunem , lub jak “posypali cukrem” niepełnosprawność?

Słyszałem nawet, że w Ameryce oskarżano ich o rasizm, bo Driss był przedstawiany jako rodzaj (cytuję) “małpy pomocniczej”? Poważnie, to się starzeje Sposób podejścia do niepełnosprawności nigdy nie flirtuje z przesadnym patosem, ani odwrotnie. Co jest najbardziej inteligentnym osiągnięciem. W sposobie, w jaki Omar drażni Cluzeta własnym upośledzeniem. Jest jakaś inteligencja serca, a film daje niezwykły przekaz, że przyjemność i dreszcze mają nieograniczone możliwości medialne, niezależnie od tego, czy pochodzą z garnka, z masażu ucha, czy nawet paralotniarstwa.

Nietykalni Film
Nietykalni Film

Wielu przyjaciół Paula krytykuje obecność Driss’a w jego życiu, ale Paul nie przejmuje się tym: Omar jest człowiekiem pełnym życia, dużym, wysokim i silnym, a kiedy używa przemocy, aby nauczyć człowieka szacunku do znaku parkingowego, Paul przyznaje, że jest to właściwa metoda. Oba są w tej samej długości fali. Zastanawiałem się, czy tytuł “Nietykalny” odnosi się do najniższej kasty w Indiach, powtarzając warunki dwóch mężczyzn, zarówno fizycznie jak i społecznie wyrzutków, ale myślę, że ich związek ewoluuje w przyjaźń właśnie dlatego, że są zarówno silni, jak i razem, stają się jeszcze silniejsi, aż do momentu, gdy stają się nietykalni… w najszlachetniejszym znaczeniu tego słowa.

Krótkie Podsumowanie Nietykalni Serial Online

W Nietykalni 2016 są prawdziwi ludzie, nic nie działa jak urządzenia fabularne, nawet jeśli niektóre sytuacje są tak atrakcyjne filmowo: Omar zapraszając wszystkich do tańca podczas urodzin Paula, nauka arystokratycznego świata, sztuka malarstwa abstrakcyjnego i sposób, w jaki łamie konwencje z niekonwencjonalną charyzmą, osiąga poziom energetycznej komedii, która przypomina o największych dniach Eddie Murphy’ego, z Cluzetem jako doskonałym prostym człowiekiem nie pozbawionym poczucia humoru.

I tak, jest to jeden z najlepszych francuskich filmów w historii i z pewnością jeden z najlepszych w 2011 roku.

Planujesz obejrzeć Nietykalni Online?