Nienawiść którą dajesz CDA 2019 Film

Nienawiść którą dajesz CDA Film

Nienawiść którą dajesz CDA 2019 – Oparta na bestsellerowej powieści Angie Thomas “The Hate U Give” jest młodym dorosłym dramatem, który towarzyszy nastoletniemu Starr Cater (Amandla Stenberg). Równoważy życie rodzinne na przedmieściach czarnej dzielnicy Garden Heights i życie akademickie, w którym uczęszcza do prywatnej szkoły Williamsona. Jednak po traumatycznym incydencie, po jakimś traumatycznym zdarzeniu, stara się zachować dwa odrębne światy i wciąga się w coś znacznie większego, niż kiedykolwiek mogła sobie wyobrazić.

Nienawiść którą dajesz CDA 2019

Do tej pory czołowa dama Amandla Stenberg prawie wyłącznie występowała w adaptacjach powieści dla dorosłych. To niefortunne, że większość z nich sama w sobie była nie do zauważenia i w rezultacie jej występy nie zdołały pokonać przeciętności materiału, jaki oferują te adaptacje. Na szczęście “The Hate U Give” to od dawna zaległy wyjątek od tego schematu, który zaczyna się wyłaniać. Stenberg gra główną postać Starr, sympatyczną, kochającą i rozsądną młodą kobietę, która przechodzi przez jakieś poważne rzeczy w i wokół historii, którą widzimy w filmie, więcej niż większość z nas doświadczy w całym naszym życiu.

Nienawiść którą dajesz CDA 2019
Nienawiść którą dajesz CDA 2019

Stenberg osiąga najlepsze wyniki w karierze, radząc sobie z tą złożoną i istotną rolą, z dojrzałością, demonstrując swoje umiejętności aktorskie. Bez wysiłku dostarcza emocji wymaganych dla jej charakteru i ma fantastyczną chemię z resztą obsady. Jest to sprawa z takimi gwiazdami jak Regina Hall, Common i Anthony Mackie, z których wszyscy dobrze się współtworzą i grają, ale to Stenberg jest tym, co widzowie zapamiętają na długo po tym, jak kredyty się rozwinęły.

Kilka słów o Nienawiść którą dajesz CDA 2019

Choć jest to adaptacja dla młodych dorosłych, to w rzeczywistości zajmuje się najbardziej dojrzałymi tematami, w tym rasizmem we współczesnej kulturze. Pisarz, Audrey Wells, dostarcza potężny, istotny i bardzo emocjonalny scenariusz. Jest to dramat rodzinny, utwór polityczny i opowieść o nadejściu wieku, a wszystko to połączone w jeden film. Wiele się dzieje i pomimo długości filmów, trwa ponad dwie godziny, jest znakomicie rozpędzony i w taki sposób, że nigdy nie poczujesz, że nigdy nie będzie się czuł, jakbym go przyjął z radością. Thomas wyraźnie miała wiele do powiedzenia w swojej oryginalnej powieści, a wersja filmowa nie jest inna, nigdy nie jest subtelna i nie upewnia się, że wszyscy usłyszą, co ma do powiedzenia.

Nienawiść którą dajesz CDA

Warto także wiedzieć o Nienawiść którą dajesz CDA 2019

Scenariusz jest głęboko poruszający, nieustannie uderza emocjonalnym ciosem za ciosem, który z pewnością doprowadzi niektórych do ich punktu krytycznego, ale zawsze uderzając do domu, jest to ważny przekaz. Ponadto, w przemyślany sposób daje wgląd we wszystkie grupy i jednostki zaangażowane w historię, badając, dlaczego myślą lub postępują tak, jak robią, bez względu na to, czy jest to słuszne czy złe. Takie podejście sprawia, że gotowy produkt czuje się dobrze zaokrąglony i przemyślany. Podczas gdy historia jest mocna przez cały czas trwania projektu, czuje się nieco naiwna, biorąc pod uwagę to, co stało się przed nim. Jest to jednak pełna nadziei konkluzja, która daje widzom coś, o co warto zabiegać i jest odpowiednia dla młodych dorosłych widzów.

Podsumowanie Nienawiść którą dajesz CDA 2019

Amandla Stenberg, jeszcze jako nastolatka, zasługuje na tak wiele pochwał za to, że na początku swojej kariery tak wielki film. Jest wspaniałą odtwórczynią wiodącej roli i odgrywa zasadniczą rolę w dostarczaniu emocji i mocy tego obrazu. The Hate U Give” jest wspaniałym przykładem tego, że film o potędze może się utrzymać, gdy historie są opowiadane we właściwy sposób. Połączenie materiału źródłowego, zaadaptowanego scenariusza, obsady i reżyserii zaowocowało porywającym i zaangażowanym filmem, który jest genialnie dostępny dla szerokiej publiczności, a im więcej osób widzi ten film, tym lepiej.

Planujesz obejrzeć Nienawiść którą dajesz CDA 2019?