Matrix Online

Matrix

Napisanie recenzji Matrix Online jest dla mnie bardzo trudną rzeczą do zrobienia, ponieważ ten film wiele dla mnie znaczy. Dlatego chcę zrobić sprawiedliwość filmową, pisząc dobrą recenzję. Prawdę mówiąc, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten film, byłem zachwycony efektami. Pamiętam, że myślałem sobie, że był to jeden z najbardziej oszałamiających wizualnie filmów. Jakie kiedykolwiek widziałem w swoim życiu. Zawsze też byłam fanką komiksu i miłośniczką filmów, które były większe niż życie. A przejściowy element historii był dla mnie bardzo atrakcyjny, co prawdopodobnie bardzo zwiększyło moją radość z filmu. Dopiero jakiś czas później (i po obejrzeniu filmu kilka razy więcej) zacząłem myśleć o filmie. Wykorzystałem niektóre elementy filozoficzne i religijne, co sprawiło, że jeszcze bardziej doceniłem ten film. Nie powiem, że rozpoznałem wszystkie elementy, bo Matrix CDA jest dosłownie wypełniony po brzegi.

loading…


 

Matrix Online

Mądrość aktorska filmu działa znakomicie. Nie powiem, że nie ma żadnych problemów, bo są, ale ogólnie rzecz biorąc. Aktorstwo jest całkiem bezbłędne. Keanu Reeves gra głównego bohatera, Neo, czy Thomasa A. Andersona i choć nie jest aktorem doskonałym, myślę, że wykonuje całkiem dobrą robotę w Matrix 1999 720p Online (i sequelach). Nie ma najdłuższych linii, co było prawdopodobnie celowym wyborem reżyserów i to działa, ponieważ daje mu to lepszą możliwość pracy nad postacią i mimiką twarzy. Muszę powiedzieć, że ogólnie jego język ciała jest bardzo dobry.

Matrix Cda
Matrix Cda

Bardzo jasny i dobrze zdefiniowany. Laurence Fishbourne gra mentora Neo Morpheusa i wykonuje w nim doskonałą pracę. Jego linie płyną z pewną pewnością siebie i stylem, co sprawia, że jego charakter jest nieco wyjątkowy i interesujący. Carrie-Anne Moss wykonuje również dobrą robotę. Z powodzeniem wygląda zarówno chłodno w swoim skórzanym stroju. Joe Pantoliano, aktor krytycznie niedoceniany, wykonuje świetną robotę ożywienia swojej postaci, Cyphera.

O postaciach i nie tylko…

Nie mogę wiele o nim powiedzieć, ponieważ jego postać jest dość istotna dla fabuły i na pewno nie będę go psuć dla nikogo. Gloria Foster występuje w stosunkowo małej roli, która będzie miała większe znaczenie w kolejnych filmach i wykonuje bardzo dobrą robotę. Najlepszą rolę aktorską zapewnia Hugo Weaving. Jednak w swoim portrecie Agenta Smitha. To naprawdę coś, co pozwala mu obserwować, jak zmienia się jego charakter. Agent Smith zyskuje pewne ludzkie cechy, takie jak gniew, strach, nienawiść, a w końcu nawet lekkie poczucie humoru (głównie w sekwencjach). Dwa kciuki aż do Weaving, który stworzył jeden z najlepszych złoczyńców ekranu wszech czasów.

Efekty mądry film jest po prostu oszałamiający i zasłużenie otrzymał Oscara za najlepsze efekty przed nawet Gwiezdne Wojny. Powodem, dla którego Matrix Fili zasługuje na Oscara za najlepsze efekty. Jest po prostu to, że efekty w Matrix Online Gra są bardziej innowacyjne niż w Star Wars. Wystarczy spojrzeć na to, ile razy efekty zostały zepsute i prawdopodobnie się z tym zgodzicie. Efekty pomagają również w symbolice filmu i w tworzeniu bardzo dystopijnej atmosfery. Nie inaczej niż w Blade Runner i to działa znakomicie. Filmy online wygląda pięknie przez cały czas i dziś 6 lat później efekty nadal utrzymują się w ryzach wobec nowych filmów science fiction. Dodaj efekty do świetnego montażu i masz wizualne arcydzieło na rękach. Bardzo dobrze zrobione.

Matrix Online
Matrix Online

Podsumowanie Matrix Online

Powodem, dla którego uważam, że Matrix Online jest bardziej rewelacyjny niż jakikolwiek inny film, jest historia oraz filozoficzne i religijne elementy tej historii, ponieważ przy każdym obejrzeniu czegoś, czego nie widziałem wcześniej, gdy to oglądałem. Nie psując filmu, myślę, że mogę wymienić kilka bardziej oczywistych elementów.

Wszystkim, którzy wątpią w głęboką naturę Matrix Online, mogę udzielić tylko jednej rady: Uwolnij umysł i obejrzyj film ponownie. Nie będziesz tego żałował. Gdybym miał wybrać ulubiony film wszech czasów, mój wybór padłby prawdopodobnie albo na Matrix Cda Online (oczywiście nie oczekuję, że ludzie się zgodzą, ale czynią to wspaniale), albo Władca Pierścieni: Powrót Króla i polecam go wszystkim fanom science-fiction i osobom lubiącym filozofię.

Planujesz obejrzeć Matrix Reaktywacja Online?