Maria królowa Szkotów Cda 2018

Maria królowa Szkotów Film

Maria królowa Szkotów Cda – Po wysłaniu do Francji jako piechota i poślubieniu francuskiego Dauphina. W wieku 15 lat tylko po to, by wkrótce potem umrzeć, katolicka Maria Stuart (Saoirse Ronan). Bohater wraca do Szkocji w 1561 roku i natychmiast zostaje koronowana na królową. Przejmuje tron od swojego protestanckiego półbrata Jamesa. Hrabiego Moraya (James McArdle), którego powołuje do rady przywódczej. Podczas gdy w tym samym oddechu czyniąc wroga przywódcy religijnego Johna Knoxa (David Tennant). Przywódcy, który głosi kobiety, zwłaszcza katolickie, na potężnych stanowiskach, jest wbrew woli Boga. Niemniej jednak, Maria królowa Szkotów Cda jest zdeterminowana, aby zjednoczyć Szkocję. Natomiast ona będzie używać zarówno przymusu, jak i siły, aby zabezpieczyć swoją pozycję.


Maria królowa Szkotów Cda

Elżbieta I (Margot Robbie) zasiada na tronie brytyjskim. Jest pod ogromną presją, by poślubić i wyprodukować spadkobiercę. Maryja jest dla Elżbiety równie wielkim problemem. Kłopotem, ponieważ roszczenie nastolatka do angielskiej korony jest prawdopodobnie silniejsze niż jej własne. Szkocki monarcha nie może mieć prawa do produkowania spadkobierców. Ale Maryja nie zgadza się z wolą Brytyjczyków. Żeni się z katolickim rodakiem Henry’m Darnley’em (Jack Lowden) i ma syna Jana I. To wyznacza scenę dla serii politycznych nieporozumień, z którymi obie kobiety muszą się zmierzyć. Podczas gdy ich wzajemny szacunek dla siebie nawzajem rośnie. Tak samo jak i wiara, że tylko jedna z nich prawdopodobnie będzie trzymać się jej korony. Kiedy wszystko to, co się z nią dzieje, i ulatywanie się krwi dobiega końca.

Maria królowa Szkotów Cda
Maria królowa Szkotów Cda

Praca z biografii Królowej Szkotów. Prawdziwe życie Maria królowa Szkotów Cda, reżyserki Josie Rourke’a Maria królowa Szkotów Cda, to dziko feministyczny dramat historyczny. Film, który nie boi się brudzić rąk, ponieważ bada życie tych dwóch monarchów. Film żyje w mucku i błocie swoich czasów, nie bojąc się nieodłącznej przemocy. Marii i Elżbiecie stale groziło uleganie fizycznemu, psychicznemu lub śmiertelnemu połączeniu obu tych zjawisk. Rourke przez cały czas skupia się na tych kobietach. Jasno i czysto pokazując, że utrzymanie ich władzy w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, które nie wygląda na to, że są pod panowaniem pewnego i inteligentnego członka płci przeciwnej, jest konieczne, aby utrzymać ich władzę.

Kilka ważnych aspektów Maria królowa Szkotów Cda

Wszystko to sprawia, że scenariusz Beau Willimon (The Ides of March) zdawkowy i obserwacyjny jest tym bardziej frustrujący. Aspekt proceduralny tykania zegara, który dość dobrze wykorzystuje w serii Netflix “House of Cards”, nie jest tu tak silny. Był efekt dystansu, który powstrzymywał mnie przed możliwością nawiązania kontaktu z którąkolwiek z kobiet tak mocno, jak chciałem. Poza cenną garstką scen, w których terror i niepewność XVI-wiecznego królewskiego free for-all brutalnie się sprawdzaj. Uderzają do domu w sposób, który jest wyraźnie trzewny w ich wzmożonej intymności. Wiele z tego, co się dzieje, jest dziwnie nieistotne. Chociaż intelektualnie stymulujący, z emocjonalnego punktu widzenia nie byłem po prostu tym, co się działo. Biorąc pod uwagę to, jak dobrze zrobione. Pięknie nakręcone i fachowo zagrane to wszystko jest to, że czułem się tak szczerze, że mezzo-mezzo o filmie jako całości jest czymś, co wciąż mam problem z pełnym zrozumieniem.

Maria królowa Szkotów 2018 Cda
Maria królowa Szkotów 2018 Cda

Dlaczego? Bo kiedy mówię, że podstawowe elementy opusu Rourke’a są mocne, mam na myśli to. To obraz, który budzi realizm. Projekt produkcji Jamesa Merifielda (Austenland) jest odpowiednio zwiędły, zużyty i mroźno surowy. Kostiumografka Alexandra Byrne, na którą należy zwrócić uwagę, wraca do tej historii po raz trzeci po otrzymaniu nominacji do Oscara. Zarówno dla Elżbiety jak i Elżbiety: Złoty wiek (za który zdobyła Oscara). Odziany jest w aktorów ze skrupulatną starannością niemal tak, jakby każda nić została utkana w latach 60. ubiegłego wieku. Następnie magicznie przetransportowana w czasie, aby można było je wykorzystać w tym miejscu. Reżyseria sztuki i reżyseria są równie wybitne, podczas gdy operator John Mathieson (Gladiator, Logan). Zachwycające zdjęcia wykorzystują każdy aspekt produkcji i każdy dziewiczy, wietrzny Scottish lokalizację do absolutnej perfekcji.

Kilka słów o bohaterach filmu…

Następnie są występy dwóch gwiazd. Robbie w pełni wykorzystuje swój ograniczony czas na ekranie. Dominując swoje chwile z żywotną mocą, która jest orzeźwiająca. Jej jedyna i jedyna scena z Ronanem nie jest niczym innym, jak tylko mistrzowską, emocjonalną zręcznością. Zręcznością, którą pokazuje w tej zapierającej dech w piersiach chwili. Jeśli chodzi o kostiumar, jest niemal równie sensacyjna. Determinacja i przekonanie Ronan nigdy nie budzi wątpliwości. Trzykrotna nominowana do Oscara nominowana do Oscara kopiąca w środku Maryi w sposób prymitywny w swej intuicyjnej odporności. To, co najbardziej lubię w jej spektaklu, to to to, jak bardzo może się on stać dziecinny. Maria królowa Szkotów Cda doszła do władzy w młodym wieku i Ronan nie zapomina tego przyznać, czasami w sposób szokująco surowy w swojej wojowniczości, jej gotowość do nieśmiałości wobec tak wielu skomplikowanych prawd, nadając przedstawieniu dodatkową warstwę rezonansu, która jest wyjątkowa.

Maria królowa Szkotów 2018
Maria królowa Szkotów 2018

Podsumowanie Maria królowa Szkotów Film 2018

Wszystko to sprawia, że jestem prawie wściekły na siebie za to, że nie jestem zakochany w tym filmie w piętach. Ale bez względu na to, jak straszne to wszystko może być, i to wszystko jest całkiem świetne, nie popełnij błędu w tym względzie, rzeczywisty dramat wirujący w centrum rzeczy nadal nigdy nie jest tak wyraźnie w centrum uwagi, jak ja ciągle chciałem, aby. Rzeczy stają się pośpieszne i wymuszone, niemal tak jakby istniała potrzeba przyspieszenia do końca, mimo że historia Maria królowa Szkotów 2018 wymagała o wiele więcej eksploracji. To tak, jak Rourke i Willimon podjęli zbiorową decyzję, aby po prostu przeskoczyć do końca, nie wyjaśniając, jak i dlaczego rzeczy nagle wypracowują sposób, w jaki są, różni mężczyźni podcinają autorytet szkockiego monarchy, robiąc to z powodów, które nie są tak zwięzłe lub tak jasne, jak ja czułem, że muszą być.

Uwielbiam jednak, że Rourke przekształcił te wydarzenia historyczne w opowieść, która tak stanowczo odpowiada wielu debatom społecznym i politycznym oraz dyskusjom, które toczą się właśnie w tym momencie. Daje Maria Stuart Film i Elżbiecie wolność bycia ich własnymi kobietami, z których każda doskonale wie, że mężczyźni nigdy nie potraktują ich tak poważnie, jak powinni, zwłaszcza jeśli jedna decyzja pójdzie źle lub jeśli mają żółć, aby pokazać nawet drugą słabość. Chociaż mam więcej niż mój sprawiedliwy udział zastrzeżeń, na podstawie samego tylko Ronana i Robbie’ego uważam, że debiut Rourke’a jest warty obejrzenia, a nawet jeśli nie jest to całkiem królewska rozrywka, to miałem nadzieję, że nawet jeśli nie jest to całkiem królewska rozrywka, jak pasza dla matinee jest zaniepokojony zainteresowany widzów z pewnością może zrobić heck o wiele gorzej.

Planujesz obejrzeć Maria królowa Szkotów Cda 2018?

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna Mary Queen Of Scots 2018 Cda!