Kluseczka Online Recenzja

kluseczka cda

Kluseczka Online – Netflix odniósł w tym roku duży sukces, wydając adaptacje książek dla dorosłych i produkując oryginały dla nastolatków. Produkcje, które przemawiają do widzów w każdym wieku. Usługa streamingowa wydała zarówno The Kissing Booth, jak i To All the Boys I’ve Loved Before w 2018 roku. Przy czym ten ostatni stał się wielkim hitem szczególnie dla Netflix. Wydaje się, że Netflix obecnie opiera się na swojej nowej reputacji dla YA adaptacje i nastoletnich dramatów/komedii romantycznych. Jako że usługa streamingowa ma jeszcze jedną premierę przed końcem 2018 roku. Najnowszym dramatem/rom-com YA nastolatków, który ma być wydany przez Netflix jest Kluseczka Online. Zaadaptowany z powieści Julie Murphy’ego o tej samej nazwie, która została pierwotnie opublikowana w 2015 roku. Netflix’s Kluseczka Online ma emocjonalny przekaz samoakceptacji. Owinięty w urzekającą coming-of-age story i zafascynowany muzyką Dolly Parton.


Kluseczka Online Recenzja

Kluseczka Online przedstawia nastoletnią Willowdean Dickson (Danielle Macdonald). Córkę lokalnej królowej piękności Rosie Dickson (Jennifer Aniston), która rośnie w coraz większym stopniu sfrustrowana, gdy jej matka skupia się bardziej na Miss Teen Bluebonnet Pageant z małego Texasu. Willowdean jest pozornie pewna siebie jako nastolatka w rozmiarze plus. Dzięki swojej ciotce Lucy (Hilliary Begley), która również przekazała miłość do muzyki Dolly Parton. I przedstawiła młodą wolę swojej najlepszej przyjaciółce Ellen Dryver (Odeya Rush). Jednak wraz z niedawnym odejściem Lucy Willowdean musi zmierzyć się z porą kartkową swojej matki bez ciotki. Ale kiedy Willowdean odkrywa niekompletny formularz zgłoszeniowy do Miss Teen Bluebonnet Pageant wśród rzeczy Lucy, nastolatka postanawia zrobić to, czego ciocia nigdy nie zrobiła. Wejść na stronę.

Z naciskiem na dziewczyny, aby poprowadzić rewolucję przeciwko Miss Teen Bluebonnet Pageant Bluebonnet. Ale także flirtacje coraz bardziej z jej współpracownik Bo Bo (Luke Benward). Z pomocą niektórych przyjaciół Lucy. W tym Lee (Harold Perrineau), którzy podzielają jej miłość do Dolly Parton, Willowdean będzie musiała odkryć, kim jest. Ale także czuć się komfortowo we własnej skórze, jeśli planuje poprowadzić rewolucję przeciwko społecznym standardom piękności. Będzie musiała zdecydować, czy zrezygnować z Miss Nastolatka Bluebonnet Pageant po wszystkim.

Kilka słów o twórcach Kluseczka Online…

Historię Kluseczka Online ożywiają na ekranie reżyserka Anne Fletcher i scenarzystka Kristin Hahn. Choć Hahn nie ma zbyt dużego doświadczenia w pisaniu scenariuszy. Pracowała nad dokumentalnym hymnem z 1997 roku i ma napisać adaptację Stargirl Disneya. Umiejętnie adaptuje powieść Murphy’ego do fascynującego scenariusza, który działa na potrzeby filmu. Film trochę poddaje się żonglerce różnymi fabułami. Rozgrywającymi się w różnych aspektach życia Will’a. To bez wątpienia symptom skondensowania wszystkich fabuł książki w spójny film.

kluseczka film
kluseczka film

Ale dzięki scenariuszowi Hahna, Kluseczka Online zawsze skupia się na nadrzędnych wątkach historii, które są najważniejsze. Relacjach Will i jej mama, Will i ona sama. Ponadto reżyseria Fletchera, który ma doświadczenie w kręceniu filmów kobiecych z 27 sukienkami i Step Up. Pracuje nad tym, by w centrum Willowdean i Rosie znaleźć się w sposób, który jest prawdziwy w życiu. Jest to opowieść o dojrzewaniu z elementami romantyzmu. Pisanie i reżyseria pomagają w przedstawieniu Willowdean i jej doświadczeń w sposób, który jest niewiarygodnie relatywny.

Dlaczego warto obejrzeć ten film?

Z pewnością siła Kluseczka Online tkwi w jej prawdziwym obrazie nastolatki w rozmiarze plusowym oraz w tym, jak jej obraz siebie odzwierciedla się zarówno w sposobie postrzegania świata. Jak i w jej przypuszczeniach co do tego, jak widzą ją inni. Willowdean znajduje się w centrum skomplikowanej sieci, stworzonej przez społeczeństwo. Sytuacje gdzie oczekiwania młodych kobiet powinny wyglądać – oczekiwania stale podtrzymywane przez matkę Rosie, która większość swojego życia spędza skupiona jest na pozostaniu szczupłą. Natomiast ciocia Lucy od najmłodszych lat starała się zaszczepić w niej upodmiotowienie i miłość do siebie.

Willowdean walczy o to, by jej waga nie była definiowana przez wagę w świecie, w którym czuje się stale definiowana przez wagę. A niepewność, która wynika z tej walki, w dużej mierze decyduje o jej historii i podejmowanych przez nią działaniach. W rezultacie Kluseczka CDA Online jest jednym z najlepszych filmów o dojrzewaniu (jeśli nie najlepszym) o dziewczynie w rozmiarze plus. Choć, szczerze mówiąc, w Hollywood istnieje naprawdę niewiele takich historii.

Gwiazdy występujące w tej produkcji…

Kluseczka Online nie byłby możliwy bez występów Macdonalda i Anistona, którzy doskonale oddają wielopłaszczyznowy. Skomplikowany związek matka-córka. Widać wyraźnie, że ich rodzinną dynamikę wstrząsnęła śmierć Lucy (ciotki Will’a i siostry Rosie). Ich dom jest pełen napięcia, które potęguje sezon imprezowy. Ale relacja Willowdeana i Rosie jest jedną z najbardziej fascynujących relacji w filmie – drugą po relacji Willia z samą sobą.

kluseczka online
kluseczka online

Para dobrze prowadzi film, a Macdonald bez wątpienia trzyma swoją własną, obok Anistona. W rezultacie jednak wielu innych bohaterów Kluseczka CDA Online wypada z drogi. Natomiast Bo, Ellen Rusha i Hannah Taylora-Klausa z Benwarda dostają w dużej mierze jednonutowe łuki. Millie ma więcej głębi, ale Baillio ciekawie gra postać jak lekko stonowany Tracy Turnblad z Hairspray, co jest czarujące. Jednak czasami jarring w tym, co znaczy być nowoczesnym filmem. Jednak w sumie obsada pomocnicza dobrze sprawdza się w wypełnianiu świata Willowdean, który służy głównej historii. Nawet jeśli nie jest to najbardziej złożony świat.

Podsumowanie Kluseczka Cda Online

Aby nadać Kluseczka Online kolejną warstwę głębi, film obejmuje miłość Willowdeana do Dolly Parton. Jej muzyka jest kluczem do postaci Willowdeana i tak samo ważną częścią jej podróży jak jej przyjaciele i rodzina. Bez wątpienia pomaga to, że Parton dostarczyła muzykę dla Kluseczka Online, nagrywając na nowo niektóre z jej klasycznych piosenek lub pisząc nowe utwory do ścieżki dźwiękowej filmu. (Choć niektóre z nowych wersji mogą nie zadowolić twardych fanów ikony muzyki) Ta muzyka pomaga osadzić Kluseczka Online w oprawie filmu w Teksasie i dodaje filmowi jeszcze więcej charakteru. Choć Kluseczka Online może nie być musicalem czy nawet filmem o muzyce, to jednak wykorzystuje piosenki Partona do rozwinięcia postaci Willowdean i rozwinięcia jej historii w niesamowicie zabawny sposób.

Ostatecznie Kluseczka Online oferuje urzekającą i wzruszającą emocjonalnie opowieść o dojrzewaniu, uwydatnioną przez występy dwóch głównych bohaterów i posiadającą wiele osobowości dzięki pisaniu i reżyserii za kulisami. Kluseczka Online to świetny, zabawny zegarek dla każdego, kto już interesuje się tą historią i fantastyczna adaptacja powieści Murphy’ego, pozostająca w zgodzie z materiałem źródłowym, ale skutecznie przekładająca ją (głównie) na film. Co więcej, ci, którzy obejrzeli inne treści Netflix typu YA z pewnością znajdą w Kluseczka Online coś fascynującego. Choć może nie do końca osiągnąć wysokość To All the Boys I’ve Loved Before, Kluseczka Online jest o wiele lepszym filmem dla nastolatków – z dużo lepszym przesłaniem – niż The Kissing Booth czy Sierra Burgess jest przegranym. Z pewnością Kluseczka Online jest zabawną i uzasadnioną opowieścią o dojrzewaniu z taką samą dozą humoru jak sama Dolly Parton.

Planujesz obejrzeć Kluseczka Online?