Glass 2019 Lektor PL

Glass 2019 Lektor PL

Glass 2019 Lektor PL – Problemem z długością czasu pomiędzy Unbreakable i Split jest to, że przeciętni ludzie zapomnieli o Unbreakable. Spędziłem 4 miesiące po filmie przekonując moją żonę, że Unbreakable istnieje i że istnieje film pomiędzy Szóstym Zmysłem a Znakami. Nikt nie pamiętał Unbreakable? Wychowywałem to ciągle. Piekło, miałem przyjaciół z college’u, którzy grali statystów od połowy do końca filmu. Dlaczego świat zapomniał o tej realistycznej opowieści o supermocy?

Warren Ellis próbował zmierzyć się z podobnym pomysłem w swojej nowej uniwersalnej serii w Marvel. Opierając się na podobnym pomyśle, z którym pracuje tutaj Shyamalan, oryginalny Nowy Wszechświat i newuniversal był próbą pokazania świata za oknem w komiksowej formie. Jak wyspecjalizowane wydarzenie może wyzwolić nadludzką aktywność i jak nasz rząd musiałby na to zareagować i tych, którzy się ukrywają. Oczywiście, ludzie ci byliby postrzegani jako groźby uzbrojeni i szybko się z nimi obchodzili.

Glass 2019 Lektor PL

Połów polega na tym, że z tymi superludzkimi ludźmi trzeba się obchodzić tylko wtedy, gdy są oni wiedzą publiczną. The Overseer Bruce’a Willisa, Pan Glass Samuela L. Jacksona i The Beast/Horde Jamesa McAvoya to tajemnicze postaci. Działają na marginesie społeczeństwa i mniej więcej…. uciekli od swoich zbrodni. No cóż, z wyjątkiem Mister Glass i po co tu dziś jesteśmy. Pod koniec Unbreakable Bruce Willis odwraca Glass do władz i otrzymujemy blok tekstu w stylu Dragnet, który mówi nam, co się stało.

Potem nic przez 16 lat, aż do Splitu i teraz z Glass. W epoce nowożytnej jest to dość długi czas zaangażowania dla treści bombardowanych osób, aby zapamiętać tak skomplikowaną historię. Szczególnie, gdy Split (najlepszy film trylogii) pod względem tematycznym i merytorycznym utrzymuje historię superbohatera na wyciągnięcie ręki. Szkło nurkuje twardo w pułapki superbohaterów, ale chce cię przekonać, że Split dał wystarczająco dużo informacji, aby zakotwiczyć zasługi superbohaterów w tym świecie.

Glass 2019 Lektor PL CDA
Glass 2019 Lektor PL CDA

Niestety, to jedyne bolące miejsce, jakie mam z tym filmem. Jako film zespołowy, Split i Unbreakable/Glass pracują na różnych długościach fal. Podczas gdy Split zajmował się ofiarą i przemocą psychiczną, super zasługi tej tragedii były ograniczone. Niezłomny spędził dwie godziny zatapiając widzów głęboko w szkle i pochodzeniu The Overseer. Teraz każdy dostaje mieć Marvel Team-Up i zdemaskować brudną prawdę o świecie super bohatera Shyamalana.

Warto także wspomnieć o Glass 2019 Lektor PL

Daję ci trochę oderwać się od spojlerów. Podczas gdy ja cieszę się tylko około 25% produkcji M. Night Shyamalana, może on naprawdę paznokciami pomysły jak nikt inny. Przeciętna publiczność nie interesuje się ciężarem tego, co to znaczy być nadludzkim we współczesnym świecie. Jeśli agencje rządowe zamknęłyby Ci możliwość zdobycia broni lub materiałów jądrowych, dlaczego w piekle pozwoliłyby na swobodne istnienie na świecie Spider-Man lub Green Lantern? Mogą przypadkowo uratować kilka osób, ale ich samo istnienie zagraża naturze bezpieczeństwa międzynarodowego.

Szef Instytutu Sarah Paulson jest postacią powszechnie spotykaną w większości komiksów z Post 1986 roku. Gdy gusta kultury trafiły do Grimdark, te ukryte motywy stały się bardzo widoczne. Dlatego jej charakter nie był dla mnie zaskoczeniem. Nie ma powodu, aby Glass, The Beast czy The Overseer mogły wejść na giełdę. Jeśli wszyscy o nich wiedzą, chcieliby, aby rząd polował i zabił Glass & The Beast przed ponownym atakiem.

Kilka słów o Glass 2019 Lektor PL

Rodziny poprzednich ofiar chciałyby, aby obaj mężczyźni stanęli przed sądem i zostali straceni. Są też organizacje, które będą chciały wiedzieć, w jaki sposób pozwolono tym ludziom się wydarzyć. 99,9% ludności nie budzi się z tych uprawnień. Prowadzone będą badania środowiskowe, badania nad segmentacją populacji i drastyczne eksperymenty z ludźmi, które będą miały na celu osiągnięcie zysku lub utrudnienie tym ludziom. A więc, gdzie to wychodzi ze świata szkła?

M. Night Shyamalan zrobił jedyną rzecz, jaką mógł zrobić, zabijając swoje trzy elektrony. Zbyt silny, by istnieć, zbyt kruchy, by ufać. Czasami śmierć jest trwała z superbohaterami i nadzorcami. Film wie jednak, że ta ofiara ma na celu otwarcie znacznie większego świata superludzi. Niestety, jest to świat, w którym Sarah Paulson zamierza brutalnie zamordować większość z nich. Tak jak to, co by się stało, gdyby istniały w rzeczywistości.

Gotta pokochała pucharową trylogię o winie ocalałego, nadużyciach seksualnych i zahamowanym wzroście. Wątpię? Wróć i ponownie przyjrzyj się wszystkim trzem filmom. Jest już wystarczająco dużo czasu, by napisać dogłębną książkę o poglądach Shyamalana na temat tego, co to znaczy współistnieć z supermocarstwami. Napisałbym ją…. gdybym miał więcej uwagi.

Planujesz obejrzeć Glass 2019 Lektor PL?