Creed 2 Online

creed 2 online

Creed 2 Online – “Rocky IV – The Battle of the Century” nie jest jedną z najlepszych, ale jedną z najbardziej rozrywkowych części serii “Rocky”. Głęboko zakorzeniony w ideologii tlącego się wówczas konfliktu Wschód-Zachód. Dziś promieniuje przede wszystkim śmieciowym urokiem, któremu trudno zaprzeczyć. Gdy zrzędliwy, ale życzliwy amerykański bohater Rocky Balboa (Sylvester Stallone). Wąsko obłożona radziecka maszyna bojowa Ivan Drago (Dolph Lundgren) uderzyły w głowę w Moskwie. 33 lata później Steven Caple Jr. w swoim sequelu Creed 2 Online podejmuje teraz bezpośrednio tę zimnowojenną ciekawość. Przenosi ją w o wiele bardziej przyziemny wszechświat bokserski, który Ryan Coogler stworzył trzy lata temu ze swoim słynnym “Creed – Rocky’s Legacy”. Ekscytujące podejście, dzięki któremu Creed Narodziny Legendy nie wypuszcza widzów z sali kinowej tak euforycznie jak jego poprzednik. Ale inspiruje ich ambiwalentną i zróżnicowaną narracją, zwłaszcza dla hollywoodzkiego filmu sportowego.

loading…


 

Creed 2 Online

Po tym, jak przegrał w finale “Creed” jako crass outsider przez podzieloną decyzję przeciwko byłemu mistrzowi świata Ricky Conlan (Tony Bellew). Adonis Creed (Michael B. Jordan) jest teraz w pierwszych scenach Creed II Producenci nowego mistrza świata wagi ciężkiej wybranego. Jest to jednak nieco ekscytujące zwycięstwo nad starzejącym się broniącym się mistrzem, który już dawno przeszedł obok bokserskiego zenitu. Chwyta Adonisa na swój honor, wzywając na konferencji prasowej dla nowego mistrza. Aby rywalizować z jego synem Viktorem Drago (Florian Munteanu) w meczu tytułowym. Adonis decyduje się na pojedynek, choć jego trener Rocky Balboa (Sylvester Stallone) odmawia przygotowania go do tej specjalnej walki….

creed ii online
creed ii online

Mecz drugich mistrzostw świata Adonisa odbywa się w stylu na ogromnej arenie w Las Vegas. Ale mimo niezliczonej ilości błyszczących świateł, jest to całkowite nudne zwycięstwo. Natomiast Ivan Drago i jego syn pociągu między szarymi, prefabrykowanymi budynkami w ich byłej radzieckiej, obecnie na wpół rozpadającej się ojczyźnie. Jakby role z pierwszego filmu “Rocky” były konsekwentnie odwrócone do góry nogami. Podczas gdy bohater jest pełen światła reflektorów i boks cieni w zbiorniku wodnym. Gdy role dobra i zła w “Rocky IV” były nadal tak wyraźnie rozłożone, jak w propagandowych krakersach “Rambo 2” i “Rambo 3”. W Creed 2 Zalukaj niekoniecznie wiesz aż do i włącznie z finałem, za kogo trzymać kciuki. W rzeczywistości, mamy tendencję do zaskakująco często w kierunku Viktora Drago.

Trochę więcej o filmie…

Po Ryan Coogler i Aaron Covington przyczynili się do powstania scenariusza “Creed”. Autor wszystkich poprzednich filmów “Rocky” przejął teraz ponownie: Sylvester Stallone! I wydaje się to trochę tak, jakby chciał nadrobić to, co “zrobił” z “Rocky IV” w 1985 roku z Creed 2 CDA Online. W tym rolę Dolpha Lundgrena, którego jedynym zadaniem w tamtym czasie było najwyraźniej nie robić z tego twarzy raz w całym filmie. Creed 2 Online PL Ivan Drago nie jest już tylko jednowymiarowym, nudnym radzieckim nietoperzem. Ale jest chyba najbardziej złożoną postacią w całym filmie, kiedy próbuje jakoś wydobyć siebie i syna z bagna rannych honoru. Odradzających się oczekiwań i pogardy dla swojej byłej żony Ludmiły (byłej żony Stallone i laureatki nagrody “Obozu Dżungli” – Brigitte Nielsen).

creed 2 cda
creed 2 cda

W przeciwnym razie bardzo ograniczony szwedzki aktor kradnie sobie nawet Stallone’owi kawałek spektaklu. W jego roli parady Stallone kontynuuje dokładnie tam, gdzie on opuścił w “Creed”. Tym razem nie może jednak dodać do swojej części niczego naprawdę nowego. Dlatego też wydaje się mało prawdopodobne, by Stallone został po raz trzeci nominowany do Oscara za tę samą rolę jako pierwszy aktor.

Co także warto wiedzieć?

Z drugiej strony, Coogler, który w międzyczasie dzięki “Black Panther” stał się gwiazdą reżyserii. Jest zaangażowany tylko jako producent wykonawczy w sequel. Zamiast tego Steven Caple Jr. został ponownie zatrudniony jako młody czarny filmowiec. Filmowiec który, podobnie jak Coogler, również wywołał poruszenie “Nächster Halt: Fruitvale Station”. Niezależnym filmem o trudnych doświadczeniach czarnej młodzieży (“Ziemia” od 2016). Ale Caple Jr. nie jest “Rocky” -MEGAFAN jak Coogler od wczesnego dzieciństwa. I to robi Creed 2 Online PL całkiem dobrze, bo w przeciwnym razie prawdopodobnie dostalibyśmy po prostu więcej tego samego.

creed 2 online pl
creed 2 online pl

Zamiast tego Creed 2 Online okazuje się być dramatem. Niezwykle stonowanym dla filmu sportowego – na długich odcinkach. Jednym z wyjątkowych momentów jest tutaj scena. Sytuacja, w której Adonis dowiaduje się od swojej niesłyszącej przyjaciółki Bianki (Tessa Thompson), że jest w ciąży. Jest to nie tylko nieoczekiwanie naturalna, antydydaktyczna rozmowa o aborcji dla hollywoodzkiego przeboju. Ale również szczegółowo opisane są testy sprawdzające, czy dziecko, podobnie jak jego matka, urodzi się później bez słuchu. A potem widz nie dostaje nawet ostateczny wynik testu – po co, to byłby po prostu prosty sposób, aby wzbudzić sympatię lub stworzyć ulgę w każdym razie. Ale Creed 2 Zwiastun jest zbyt odważny na takie tanie dramaturgiczne sztuczki (i to dobrze, że Michael B. Jordan, po raz kolejny bardzo silny, ma zupełnie inny zakres działania niż jego poprzednik Sylvester Stallone).

Podsumowanie Creed 2 CDA

Tak więc, sceny bokserskie to jedyne godne uwagi. Ale oczywiście centralna kropla goryczy, które nie są gorsze niż w większości filmów bokserskich. W tym dominujące partie “Rocky”, ale także nie tak wybitne jak w “Creed”. Istnieją zazwyczaj tylko dwa sposoby, aby pudełka wyglądały ekscytująco na ekranie. Albo przesadzić nadmiernie i pozwolić bohaterom najeżdżać się nawzajem, a nie pudełko siebie. Albo bezpośrednio po każdym uderzeniu w publiczność, przy czym odczuwa się efekt ciosu mniej przez sam cios. Ale raczej przez przerażoną reakcję publiczności pierścieniowej. Ryan Coogler jest jednym z niewielu reżyserów, którym udało się stworzyć niewiarygodną energię w ringu bez tych dwóch sztuczek w “Creed”. Steven Caple Jr., z drugiej strony, przycina niezawodnie do zszokowanego widza po każdej kombinacji dwóch. Nie ma większego znaczenia. Ale również nie genialny.

Wniosek: Creed 2 Zalukaj nie jest euforią od festiwalu bokserskiego, jak jego poprzednik. Ale niespodziewanie ambiwalentną i melancholijną antytezą zimnowojennej dwuznaczności “Rocky IV – The Battle of the Century”. Równie zdumiewające, jak i satysfakcjonujące jest to, że ósma (!) część serii filmów, która w międzyczasie zdegenerowana do pełnego śmieci. Po raz kolejny wybija się z niej.

Planujesz obejrzeć Creed 2 Online?

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia Creed 2 Premiera w Polsce!