Ciche miejsce CDA

Ciche miejsce

Ciche miejsce CDA – Rok 2020: Ziemia została przekroczona trzy miesiące temu przez kosmitów, którzy zniszczyli całe ludzkie życie. Przyszło pomiędzy ich pazurami. Wyposażony w nadprzyrodzone słuchu, cudzoziemcy reagują na każdy dźwięk, więc jedynym sposobem na ucieczkę od nich nie jest tworzenie dźwięku. Kiedy nieszczęśliwy moment prowadzi do Evelyn i Lee Abbott. Dwoje rodziców trójki dzieci, tracąc syna Beau, przechodzą na emeryturę jeszcze bardziej do swojego gospodarstwa. Rok później Evelyn spodziewa się kolejnego dziecka. Przygotowuje się z wszelkimi możliwymi środkami ostrożności do porodu i dźwięków noworodka, których należy unikać. Ale tylko zmiana drobiazgowego łańcucha doprowadzi do katastrofy….


 

loading…

Ostatnie kilka lat to dobre lata dla horroru – nie tylko z finansowego, ale i artystycznego punktu widzenia. Wciąż pojawiają się nowatorskie historie, które albo przełamują aktualne konwencje gatunkowe. Poruszają się tak ekscytująco w znanych wzorcach, że w końcu gryzienie paznokci jest na porządku dziennym. Często bez nadmiernego rozlewu krwi. Lights Out był taki przypadek lub Don’t Breathe i mieszanka gatunków Get Out. W 2018 roku żaden z nich nie miał jednak na swoich ekranach drugiej pracy reżyserskiej aktora Johna Krasińskiego. Jego Ciche miejsce CDA odzyskał ponad dziesięciokrotnie większy budżet 17 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych. Wylądował na poziomie 332 milionów dolarów na całym świecie. Niezwykle udany i przede wszystkim dochodowy film Ciche miejsce CDA – i tylko oryginalna historia bez poprzednika.

Ciche miejsce CDA

Historia, która przyszła do umysłów dwóch autorów Bryan Woods i Scott Beck głównie dlatego, że kochają nieme filmy z lat 20. Więc są w ciąży od dłuższego czasu z myślą o nakręceniu filmu, który praktycznie nie mówi. A gdzie lepiej zrobić to w dzisiejszych czasach niż w gatunku horror? Ozdobiony wyostrzoną fabułą, która przede wszystkim pozostawia miejsce na dramaty międzyludzkie. Można również coś zyskać z faktycznie temat inwazji obcych w ich historii i w gotowym filmie.

A ponieważ Ciche miejsce CDA ma również dobrego głównego aktora w Johnie Krasińskim i znaną aktorkę w jego żonie Emily Blunt. Nic nie może się tu nie udać.
W rzeczywistości, prawdopodobnie nie siedziałeś przed telewizorem/ekranem przez tak długi, bardzo długi czas podczas horroru migotać jak tu. Każdy dźwięk aktorów, każdy zły ruch może oznaczać śmierć. Jak można prowadzić “normalne” życie? Jak gotować? Polowanie? Zapewnić ciepło i energię? Jak myć tak cicho, jak to możliwe? Jak się komunikujesz?

Pytania, które widz zadaje sobie przez cały czas, bo od samego początku potrafi doskonale postawić się w sytuacji. Wpleciony dramat śmierci w rodzinie pięciu na początku również przewiduje (nie innowacyjne). Jednak chwytliwy składnik winy i przebaczenia. Fakt, że głucha i tym samym upośledzona dziewczyna musi zmagać się z tymi uczuciami winy. Nadaje całej rzeczy niewygodną nutę. Jest to tylko zbyt łatwe, aby powiedzieć jej jako widz, że nie musi obwiniać siebie. W jej ojcu, ma odpowiednik, który ma najcięższą walkę, aby nie być w stanie uratować syna i który od tego czasu potrzebuje zadania. Aby odwrócić uwagę od bólu.

Ciche miejsce CDA
Ciche miejsce CDA

Kilka słów o filmie Ciche miejsce CDA Lektor

Jego twarz pokazuje smutek i gniew w Regans (wielki: Millicent Simmonds, głusi od urodzenia) twarz. Gniew, że nie może pozwolić, aby jej uczucia biegły w ich kierunku. Że czuje, że jej ojciec jej nie zaakceptuje, nie wybaczy jej. Można poczuć, że w jej wnętrzu kipi i emocje pchające na powierzchnię.
Ale to również pozornie przypadkowe szczegóły sprawiają, że Ciche miejsce CDA jest tak udane. Krasiński jest niezwykle zdyscyplinowany w przygotowaniu filmu do odbioru w codziennym życiu dźwięków, które nie mogą się wydarzyć w jego filmie. To dało początek pomysłom takim jak jadalne talerze, które unikają chrzęszczenia porcelany. Ale także chodzenia boso po rozrzuconych popiołach i wyłożenia ścian dziesiątkami warstw gazety.

Również wybitne: zestaw i design stworzenia. Podczas gdy na początku ulice odzwierciedlają apokaliptyczną pustkę. Splądrowane sklepy są doskonale wyposażone, wszystko w pomieszczeniach gospodarstwa zostało zaprojektowane tak, aby nie powodować hałasu. Dla samych cudzoziemców Krasiński współpracował z Scottem Farrar, który w 1986 roku otrzymał Oscara za pracę nad filmem “Cocoon”. Obcym nadał praktycznie niezniszczalny pancerz ciała i długie, przypominające włócznie ramiona. Były używane do zabójczej broni – dość oryginalne, zwłaszcza gdy otworzyły się głowa i uszy.

Technologia w Ciche miejsce Online CDA

I ostatnia, ale nie mniej ważna rzecz: dźwięk. Brzmi absurdalnie, w tak niemego filmu, ale znów ma sens. Bo nic nie jest trudniejsze niż autentyczne tłumaczenie ciszy. Ale geniusz zaczyna się już od tego, że głuchy Regan postrzega jej środowisko z dużo mroczniejszym hałasem niż inni słyszą różowy hałas ciszy. Jako widz zawsze zaczynasz trzymać uszy ostro zakończone z powodu prawie bezgłośnych pierwszych minut. Dowolna mała , jakakolwiek pękająca gałąź może oznaczać śmierć. Ciche miejsce CDA po prostu robi to doskonale i z absolutną precyzją, niezbędne ciśnienie i odpowiednią dynamikę w odpowiednich sekwencjach.

Ciche miejsce Online CDA
Ciche miejsce Online CDA

Ciche miejsce CDA zostało nagrane analogowo, a nie cyfrowo. Odpowiednio, można zobaczyć istniejące ziarno filmu, który jednak bardzo dobrze pasuje do filmu. Zwłaszcza sceny na początku zyskują na tym brudnym wyglądzie. Jednak fakt, że nie zyskuje on później przewagi nad innymi, jest cechą jakościową. Ponieważ nawet gdy robi się ciemno, ziarno pozostaje w kadrze – poza momentami, kiedy Lee siedzi na spichlerzu, a słońce zachodzi w tle (więcej na ten temat w następnej części: Image quality UHD).

Kilka aspektów dotyczących Ciche miejsce Cały Film CDA

Ostrość jest raczej przeciętna, a nawet w zbliżeniach, rzadko kiedy naprawdę wybitna. W tym celu należy użyć specjalnego narzędzia, które jest dostępne na stronie internetowej firmy. W dużej mierze pochodzą one z ciepłej palety, ale mają lekko zielony odcień na neutralnych odcieniach szarości. Poziom czerni i kontrast pasują do siebie. Niektóre krawędzie są bardziej miękkie na dolnej krawędzi. Angielski jest po prostu idealny. Rama Dolby Atmos z rdzeniem HD wyznacza nowe standardy w zakresie przestrzenności, lokalizacji, dynamiki i interakcji pomiędzy płaszczyznami 2D i 3D.

Nawet w zwykłym środowisku surround, jest to realizowane w doskonały sposób: efekty dźwiękowe, takie jak korzystanie z radia, które są jeszcze bardziej bezpośrednie i bliżej słuchacza niż w innych filmach. Szmer wiatru, który jest silniej odczuwalny, świerszcze śpiewające cicho na polach lub dynamiczne chwile, takie jak spadające żelazne drzwi czy ataki kosmitów. Również krzyki za wodospadem, muzyka filmowa, która niesie ze sobą wiele napięć oraz głośne i intensywne odgłosy, takie jak przewrócenie latarni – wszystko to jest wnoszone do kina domowego bez żadnych wad. To jest tak ekscytujące, że czasami trudno jest złapać oddech samemu.

Ciche miejsce Cały Film CDA
Ciche miejsce Cały Film CDA

Ciche miejsce CDA daje nam w sumie 15 minut wglądu w realizację filmu. Obaj autorzy wyjaśniają swój scenariusz i Krasiński – właściwie żaden przyjaciel horroru, bo o wiele za niespokojny. Aktorzy mają również możliwość wypowiedzenia się i – w przypadku Millicent Simmonds – używają języka migowego, aby wyjaśnić, co sądzili o pracy i historii.

Podsumowanie Ciche miejsce CDA

Drugą cechą charakterystyczną jest innowacyjny dźwięk i tworzenie projektu dźwięku. Krasiński podkreśla, że już na planie postawiłeś na zupełną ciszę, a nie tylko na tak głośne, jak chciałeś, ponieważ później możesz ponownie wyciszyć wszystko. Dla niego ważne było to, że aktorzy mieli już poczucie ciszy podczas zdjęć.

Ostatnia z nich zajmuje się następnie projektowaniem i tworzeniem cudzoziemców. Oczywiście chcieli stworzyć coś zupełnie nowego i w końcu naprawdę to zrobili.
Nawet jeśli niektóre sceny przypominają Obcy, a sceneria czasami przywołuje wspomnienia Znaków Shyamalana, Ciche miejsce CDA jest na tyle oryginalne, że odróżnia się od dwóch wspomnianych filmów. To jest tak ekscytujące, że trudno odważyć się oddychać.

Ze względu na po prostu sensacyjny (Atmos) sound design trzeba będzie długo czekać, aż film w kinie domowym będzie w stanie zbudować takie napięcie akustyczne ponownie – nawet jeśli pewien szczegół końca okazuje się być bardzo uderzające i konwencjonalne. Ciche miejsce CDA ma bardziej harmonijny obraz kolorów z nieco lepszą rozdzielczością i wyraźnie lepszym zakresem kontrastu. Jest to jednak szczególnie warte zachodu dla fanów filmu analogowego. Przyjaciele płynnego cyfrowego wyglądu nie będą tu szczęśliwi.

Planujesz obejrzeć Ciche miejsce CDA?