Bumblebee Online

Bumblebee

Bumblebee Online – Chcę być szczery, że nie interesowało mnie to zbytnio, ale do dziś wielu ludzi rave o tym. Kiedy jedenaście lat temu do kin wszedł pierwszy prawdziwy film, byłem jeszcze w ogniu. Pamiętam, jak bardzo byłem podekscytowany pierwszą przyczepą. Jest jedna scena, z którą szczególnie się zetknąłem. Transformator wznosi się cicho z basenu, obok stoi oszołomione małe dziecko i zachwyca. Byłem zaskoczony, również. Ta technika tricku była szaleńcza. Dla mnie nie było wątpliwości, to musi być wielki, wielki film.


Bumblebee Online

Ale po pójściu do kina byłem zdewastowany. Wiem, nie kilka bronić pierwszego filmu jeszcze dziś. Dla mnie jednak sygnał wyjściowy dla tej mega-filmowej franczyzy był już zbyt nasycony. Zbyt głośny, zbyt gorączkowy, zbyt obliczony. Trochę niesprawiedliwe jest obwinianie o to producenta i reżysera Michaela Baya. Ale powiedzmy sobie szczerze, twórcy Armageddon i Pearl Harbor wzięli Transformers i uczynili z nich najgorszy rodzaj eskapizmu. Zatoka nic się nie przejmowała: bohaterowie, fabuła, etyka, sztafeta. Wszystko toczyło się z gigantomanią. Jaki jest sens mówić coś, gdy można po prostu pozwolić idealnie animowane kopce cyny z armat laserowych. Ale także występują miecze konkurować ze sobą w ponad dwa i pół godziny?

Bumblebee Premiera
Bumblebee Premiera

W kinie ten przepis okazał się pełnym sukcesem. Sequel podążał za Sequelem i chociaż po Transformers 2 – Zemsta już osiągnęła szczyt gówna. Była kontynuowana. Myślę, że to była część 3, kiedy siedziałem w kinie i zacząłem rozwijać pewną fascynację Bay’s Robogekloppe. Nie dlatego, że nagle mieliśmy połączenie radiowe! Opisałbym to jako coś więcej niż jakaś nędzna turystyka. I tak co dwa, trzy lata pielgrzymowałem do kina. Wychodziłem wyczerpany, zirytowany i częściowo zdegustowany i przeklęty Bay i to, co on wam zrobił, drodzy Transformers. Bawiłem się w dzieciństwie z przyjaciółmi.

Kilka słów o innych częściach…

Po piątej części, Transformers: The Last Knight, który załamał się pomimo ogromnej ingration z kraju filmu Chiny, Paramount i Hasbro wydają się spadły za grosz. Oczywiście studio i producent zabawek są związane z marką Transformers. Po prostu wyciągnięcie wtyczki nie byłoby opcją, więc wpadłeś na pomysł, aby dać najpopularniejszemu Autobotowi swój własny spin-off. Dokładnie to, Bumblebee Obsada Online, oglądałem niedawno i chcę być szczery, tym razem naprawdę miałem nadzieję na przynajmniej szczątkowo lepszy film. Co się z tobą dzieje? Dość proste: Zamiast destrukcyjnej fetyszystycznej zatoki, tym razem Travis Knight przejął kierownictwo, twórca wielkiego Kubo – The Brave Samurai. Nie chcę tego ukrywać, ale sama zmiana personelu dała mi impuls do współczucia.

Bumblebee Cda
Bumblebee Cda

A teraz niedawno siedziałem w prezentacji prasowej i byłem naprawdę ciekawy, aby zobaczyć, czego się spodziewać. Co mogę powiedzieć? To był najlepszy film w tej serii do tej pory. Oczywiście, to nie musi oznaczać nic na początku, ale byłem również zadowolony z spin-off, który jest w zasadzie również prequel, jak to mówi mi, jak żółty Autobot B-127 przyszedł z planety Cybertron do Ziemi. Tam poznaje 18-letniego półosieroconego Charliego Watsona (Hailee Steinfeld, Oscara nominowanego do nagrody True Grit) i ukrywa się z nią, podczas gdy armia amerykańska wraz z dwoma Decepticons poluje na żółtego konia.

Historia przedstawiona w Bumblebee Film Online

Właby hakiem dla niekończących się pasaży akcji, głupich wypowiedzi i wszelkiego rodzaju męskich fantazji budowanie wcześniejszych filmach franczyzy ta historia bya. Nie tutaj. Skupia się na przyjaźni Charliego i Bumblebee Zwiastun Online, która przypomina małą klasyczną liczbę 5! Przede wszystkim jednak trzmiel jest również hołdem dla lat 80. Żółty Autobot zegarki Breakfast Club, słyszy A-Ha i The Smiths i w salonie rodziny Charliego stoi Atari. Wprawdzie ten klimat lat osiemdziesiątych jest dość przenikliwy i trzmiel też nie może z niego naprawdę skorzystać, ale ja osobiście wolę go od bawarskiego overkill.

Bumblebee Online
Bumblebee Online

Gdzie przez fanów tego z Prequel prawdopodobnie nie rozpocznie się wiele. Ponieważ akcja w filmie jest przeważnie krótka i ciągle odmawia przesycenia i dlatego ma tę zaletę, że nie ma zbyt wiele zgiełku i zgiełku pełzających w. W rzeczywistości, Bumblebee Filmweb Online był pierwszym przedstawicielem franczyzy, gdzie mogłem zobaczyć na płótnie, co się dzieje, a ponieważ były nawet postacie, których motywacja była zrozumiała i ważna, nawet złapałem się krótko gorączkowo. Ostatecznie, Bumblebee Online jest również zbędny film, ale przywołuje wizualne doświadczenie, które przypomniało mi moje dzieciństwo, kiedy usiadłem przed migoczącym pudełku i moi bohaterowie przeszli przez przygody dla mnie podczas picia kakao i picking mój nos.

Co warto także wiedzieć?

Nie oszukujmy się. Trzmiel jest również czystą kalkulacją. Film wie, które dźwignie ciągnąć i które przyciski naciskać, aby przełączyć widzów w tryb feel-good retro. To właśnie zrobiło przed nim tak wiele innych produkcji. Jest J.J. Abrams Super 8 lub seria Netflix Stranger Things. Wszyscy oni budują i ufają Retro-Chic, generują własną tożsamość z fragmentów minionych dni, które w większości przypadków są lepsze w naszych wspomnieniach niż były naprawdę. Coś Prawdziwego nigdy tak naprawdę nie wychodzi na światło dzienne. Czy to musi? Będę szczery, w Bumblebee Cda, że lulacja mnie podniosła. Po tym wszystkim, byłem torturowanie siebie od ponad jedenastu lat, w sumie pięć złych filmów Bumblebee Transformers. Po tej (samozwańczej) próbie, ja po prostu zasłużyłem na ten rodzaj odpoczynku.

Bumblebee Film
Bumblebee Film

Rekreacja jest naprawdę dobra. Podczas gdy inne filmy były rufowym rejsem, podczas którego jeden z nich był pełen lokowania produktu, zamieszania i propagandy przez osobę stojącą za nim, Bumblebee Obsada Online jest bardziej jak kontemplacyjna jazda windą bimbo. Bardzo zrelaksowany i wdziękliwy. Nic dla fanów dużych prędkości i publiczności ADHS, która chce wyższych, szybszych i bardziej odległych. Oto kolejna referencja dla tej publiczności w latach 80-tych. “Jestem za stary na ten gówno”.

Podsumowanie Bumblebee CDA Online

To wszystko brzmi jakbym naprawdę lubił Bumblebee Premiera. To też nie jest tak. Gdybym miał wyciągnąć spin-off z kanonu serii i patrzeć na niego na własną rękę, niektóre z blasku by zniknąć. Na przykład, to bardzo niefortunne, że WWE wrestler i niepełnoetatowy aktor John Cena został tu rozdany jako paskudny makrela armii. Nie powiedziałem, że Cena ma zbyt wiele talentu aktorskiego, ale Muskelberg ma charyzmę. Z drugiej strony, w trzmielu, z drugiej strony, niewiele z tego można zauważyć. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie aspekty związane z wojskiem i złymi Deceptykonami wydają się raczej kruche i niewyobrażalne. Również dlatego, że tutaj staramy się odpowiedzieć na otwarte pytania z pierwszych Transformers z całej naszej mocy. Nie trzeba było tego robić.

Nadal byłoby wiele małych wad i zanieczyszczeń, o które mógłbym oskarżyć trzmiela, ale w końcu wyszedłem z kina w dobrym nastroju, pozytywnie zaskoczony i bez poczucia, że miliony moich komórek mózgowych popełniły harakiri podczas filmu. Trzmiel nie jest filmem doskonałym, ale dobrym przebojem i to wszystko tylko dlatego, że Bayhem został wymieniony na przyjazne dla rodziny kino Staun z Spielbergu. Wreszcie, mogłem poczuć się trochę jak dziecko, które wygląda jak Transformers wychodzące z basenu obok niego. Może nie powinienem być, ale czuję się trochę wdzięczny.

PS: Jedną z rzeczy, którą chciałbym się wykredować, nawet jeśli bawiła mnie jeden czy dwa razy podczas filmu, jest przypadek. Autor Christine Hodson zdaje się inicjować wiele sytuacji głównie przez fakt, że to lub to się dzieje całkiem przypadkowo. Nic nie jest naprawdę karygodne w tym, ale to cupping mechaniki naprawdę bardzo przenikliwe.

Planujesz obejrzeć Bumblebee Premiera w Polsce?