Ballada o Busterze Scruggsie Cda Recenzja

Ballada o Busterze Scruggsie Online

Ballada o Busterze Scruggsie Cda łączy w sobie sześć krótkich historii, które mają jedną wspólną cechę. Grają w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu – na dzikim Zachodzie. Jest gunslinger Buster Scruggs (Tim Blake Nelson), który uwielbia jeździć z wioski do wioski. Mówi ludziom o swoich niesławnych czynów aż do jednego dnia, który dokładnie staje się jego undoing. Nawet bankier (James Franco), który ma więcej szczęścia niż rozumu. Przez cały dzień konfrontuje się ze swoimi działaniami i musi wyzwolić się z bardziej niż niewygodnej sytuacji.Tymczasem stary zmęczony człowiek teatru (Liam Neeson) musi zastanowić się, czy chce zasadniczo zmienić swój poprzedni program. Wymienia ludzi na zwierzęta. Jest szczęśliwszy dla poszukiwacza złota (Tom Waits). Tom, który odkrywa żyłę złota w wiecznie zielonej dolinie. Młoda Alicja (Zoe Kazan) ma mniej szczęścia, który, podobnie jak pasażerowie dyliżansów (m.in. Brendan Gleeson). Dopiero za późno zauważa, w co się włożyła….

Ballada o Busterze Scruggsie Cda

Wiele filmów zainscenizowanych przez braci Joela i Ethana Coenów od 1984 roku na swój sposób ukształtowało zeitgeistę. A niektóre z nich stały się nawet kultowe. Nic więc dziwnego, że obaj chcieli również wymienić duży ekran (przynajmniej na razie) na mały ekran. Gdy zaatakowali sześcioczęściową mini-serię Ballada o Busterze Scruggsie Film Cda na Netflix. Pozostał tylko kupujący. Jednak oryginalny format serii stał się teraz filmem, który świętował swoją premierę w sierpniu na renomowanym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ponadto Ballada o Busterze Scruggsie jest częścią pierwszej partii produkcji filmowych. Produkcji, które oprócz regularnej eksploatacji na Netflix będą pokazywane w kinach. Oscar-hopran “Roma” Alfonso Cuarona, “Irlandczyk” Martina Scorsese i “Ptasia skrzynka” z Julią Roberts również otrzymują ten zaszczyt.

Ballada o Busterze Scruggsie Film
Ballada o Busterze Scruggsie Film

Możesz stanąć przy tej decyzji, jak chcesz – niektórzy krytykują ją, ponieważ jest ona wykonana wyłącznie z kalkulacji. Netflix nie tylko chce uszczęśliwić swoich użytkowników. Natomiast ma nadzieję, że zwiększy to przede wszystkim szanse na zdobycie nagród filmowych. Inni są po prostu szczęśliwi, że mogą cieszyć się wybranym przez siebie filmem również w Lichtspielhaus. W przypadku Ballada o Busterze Scruggsie Cda jest to szczególnie warte zachodu. Ponieważ najlepszą rzeczą o dwóch i pół godziny zachodniej antologii jest wyraźnie obrazy. Ale morbid komedia jest również świetny nastrój-setter.

Co warto także wiedzieć o tym filmie…

Gdyby Seth MacFarlane nie zdobył tego tytułu cztery lata temu. Ballada o Busterze Scruggsie Cda nie byłby tak oczywisty jak “Milion sposobów umrzeć na zachodzie”. Jest to jednak tylko ułamek tego, czego widz może się spodziewać po sześciu opowiadaniach. Jedyne, co ich łączy, to fakt, że w absurdalnych okolicznościach zmarło w nich jak najwięcej. Tak więc Coens są nadal znane ze swoich najlepszych czasów. Jak to wszystko jest opowiadane różni się od odcinka do odcinka. Wszystkie one połączone są ręcznie obracającymi się stronami książki, która służy jako łącznik między różnymi filmami krótkometrażowymi. Pierwotny plan wydania  Ballada o Busterze Scruggsie Cda jako miniserii nadal wydaje się bardzo jasny.

Ballada o Busterze Scruggsie Cda Online
Ballada o Busterze Scruggsie Cda Online

Jednocześnie okazuje się, że decyzja o wydaniu filmu zamiast serii była całkowicie słuszna. Epizody są nie tylko zupełnie innej jakości, ale także tylko częściowo uzasadniają w dużej mierze identyczną długość biegu. Więc można zrobić pełnometrażowy film fabularny z jednego. Podczas gdy inne (i tak krótkie) odcinki już chcą się zakończyć po kilku minutach. Co ciekawe, słabe strony Ballada o Busterze Scruggsie Cda mają tendencję do koncentrowania się na końcu. Film zaczyna się mocno, a następnie stale maleje z ciągłym czasem gry. Szczególnie w Netflix, niecierpliwy użytkownik dosłownie prowadzi do wcześniejszego zakończenia.

Inne aspekty dotyczące Ballada o Busterze Scruggsie Cda

Co prowadzi nas do największej wady eksploatacji filmu przez streamingowego giganta. Ze względu na szybko przejrzystą strukturę krótkiego filmu. Strony, która zamienia stronę książki do następnego odcinka, i następnego filmu krótkometrażowego. Nie jest oczywiście znaczna zabawa, bo nawet z tymi historiami, które Cię mniej interesują, koniec jest już widoczny na początku. Ale nie byłoby zaskoczeniem, gdyby za kilka tygodni pojawiła się relacja o filmie, że Ballada o Busterze Scruggsie Online Cda była produkcją, z którą widz najbardziej pomijał.

Pomimo zmiennej jakości narracji, byłoby szkoda, bo w końcu każdy odcinek, bez względu na to, jak nudny (ponieważ wszystkie filmy krótkometrażowe kończą się tylko jednym punktem, szkoda, że dwa ostatnie są już podejrzewane o to, że są szeroko otwarte, a zatem prawie nie zapalają się), ma swoje własne atrakcje. Mogą to być aktorzy – i z Liamem Neesonem (“The Commuter”), Jamesem Franco (“The Disaster Artist”), Zoe Kazanem (“The F-Word – Forsaken Only Good Friends”), Brendanem Gleesonem (“Paddington 2”) i Tomem Waitsem (“7 Psychos”), aby wymienić tylko garść, Ballada o Busterze Scruggsie Cda ma tak wiele do zaoferowania. Ale także techniczny układ, kilka bardzo inteligentnych, równie zabawnych, ale także tragiczne obserwacje i niezwykły styl Coens trzymać film razem, pomimo jego narracyjnej struktury, tak, że warto trzymać się trudniejszych momentów nawet pod koniec, a nie tylko szybko do przodu w imię prostoty. Nieważne jak kuszące to może być.

Ballada o Busterze Scruggsie Cda
Ballada o Busterze Scruggsie Cda

Podsumowanie

Jednak w kategoriach narracyjnych wszystkie odcinki łączy jedynie scenografia, podczas gdy ton różni się zasadniczo od filmu do filmu. Najbardziej pozytywną rzeczą jest opowieść o człowieku teatralnym i jego wątpliwej atrakcyjności: mężczyzna bez rąk i nóg, który czyta historie płacącej publiczności wieczór po wieczorze, który oczywiście przychodzi tylko po to, aby zobaczyć z bliska “dziwaka”. W tym około 25-minutowym odcinku Coens szybko zbudować mały kosmos wokół swoich bohaterów, łącząc tragedię sytuacji z komedią okoliczności, a na dodatek, posypując grubą porcję gorzkiego cynizmu na szczycie. Również Liam Neeson ucieleśnia swój charakter z rozpaczą i bez sumienia.

Końcowa linia dziurkowania trafia w środek dołu żołądka, co jest efektem, którego żadna z pozostałych historii nie osiąga. Są one najlepiej zaprojektowane dla szybkiego, aczkolwiek zabawnego szoku (“Czy naprawdę odważyli się to zrobić?”) lub realizacji rozrywkowej (“Oh, to jest to, co chciałeś mi powiedzieć!”). Przez długi czas, osoby odpowiedzialne mogą radzić sobie bez długości. Tylko dwie ostatnie historie są nieskończone. Można to jednak zrekompensować wybitną pracą kamery Bruno Delbonnela (“Najciemniejsza godzina”). To, w jaki sposób uchwycił perfekcyjne aranżacje sceniczne, aż do momentu, gdy każda scena w martwych naturach byłaby obrazem tak zapierającym dech w piersiach, że nie można nie podziwiać w kinie Ballada o Busterze Scruggsie Cda.

Planujesz obejrzeć Ballada o Busterze Scruggsie Zwiastun Cda?