Avengers Wojna Bez Granic Online Film

avengers wojna bez granic online pl

Avengers Wojna Bez Granic Online – W ciągu ostatniej dekady Marvel zasłużył sobie na korzyści płynące z wątpliwości. Studio konsekwentnie dostarcza inteligentne, zabawne, odważne filmy, które obejmują i przekraczają ich komiksowe korzenie. 18 przebojowych filmów wyprodukowanych od czasu wybuchu Iron Man w stratosferze w 2008 roku nie tylko na nowo wymyśliło superbohaterskie filmy jako gatunek. Ale także przyczyniło się do jego legitymizacji. Dwa najnowsze filmy Marvela – Thor: Ragnarok i Black Panther – otrzymały nagrody, zwykle zarezerwowane dla edgy arthouse flicks.

loading…A jednak, jest rzeczą całkowicie uzasadnioną, by obawiać się o Avengers Wojna Bez Granic Online. Jest to film przebojowy, który powstał dziesięć lat temu. Jego fabuła wskazywała na 18 innych filmów i była rozproszona po 18 innych. Film składa się z około 30 postaci, z których każda ma swoje własne, złożone kulisy i motywacje. I wszystkie z nich spotykają się, aby powstrzymać gigantycznego fioletowego Obcego przed zniszczeniem wszechświata. Brzmi to śmiesznie i wydaje się niemożliwe.

Ale właśnie to sprawia, że produkt końcowy jest tak monumentalnym osiągnięciem. Pokazuje w skali epickiej to, co Marvel wiedział przez cały czas. Efekty specjalne i ściśle choreograficzna akcja są po to, by służyć tej historii. Dla wszystkich swoich przebojowych spektakli (a jest ich prawie za dużo). Film działa, ponieważ jest zakotwiczony w sercu, humorze i człowieczeństwie swoich bohaterów.

Fabuła Avengers Wojna bez granic online

Podstawowa fabuła filmu jest prosta: Thanos (grany przez motion-capture Josha Brolina), międzygalaktyczny poszukiwacz śmierci i zniszczenia. Od dawna poluje na sześć Kamieni Infinity. Kamienie dadzą mu pełną kontrolę nad żywiołowymi bryłami wszechświata. Wysyła na Ziemię swoje akolitów, aby odzyskać Kamień Czasu. Obecnie w posiadaniu dr Stephena Strange’a (Benedykta Cumberbatch’a) i wyrzeźbić Kamień Umysłu z czoła Widzenia (Paul Bettany). To dosłowne zagrożenie egzystencjalne tak przerażające, że wszyscy bohaterowie, których poznaliśmy i pokochaliśmy – od mścicieli po Strażników Galaktyki. Muszą odłożyć na bok swoje różnice i zjednoczyć się przeciwko wspólnemu wrogowi.

Avengers Wojna Bez Granic Online
Avengers Wojna Bez Granic Online

Od razu widać, że ani reżyserzy filmu, ani scenarzyści (Christopher Markus i Stephen McFeely) nie są zainteresowani bezpieczną grą. Większość innych filmów superbohaterów jest obarczona wysokimi stawkami – tytułowy bohater może cierpieć z powodu nieopowiedzianej traumy. Jest to super bezpieczne postawienie zakładu, że do końca będzie on lub ona żywa. Nie ma tu takiej gwarancji. W ciągu pierwszych dziesięciu minut stajemy w obliczu ciemnych, zakręconych głębi. Do których Thanos i jego akolitowie w Czarnym Porządku będą tonąć, aby osiągnąć swoje cele. Śmierć, jak również prawdziwa strata i poświęcenie, jest nieodłącznym elementem narracyjnego bębna, który napędza Infinity War, a film jest dla niego tym lepszy.

Opinie Avengers Wojna Bez Granic Online Film

To nie znaczy, że film jest doświadczeniem chorobliwym i przygnębiającym. To, co tak imponujące w Infinity War, to to to jak fachowo żongluje swoimi ciągle zmieniającymi się tonami i nastrojami. Kiedy jest zabawne (i bardzo często jest), jest głęboko, naprawdę zabawne. Film znajduje maksimum radości w rzucających się w oczy postaciach wraz z wesołym porzuceniem, mieszaniem i dopasowywaniem tych, których nigdy nie spodziewalibyście się dzielić scenami czy banerami handlowymi. Peter Quill (Chris Pratt) jest unoszony przez boskie mięśnie Thora (Chris Hemsworth). Bruce Banner (Mark Ruffalo) oczarowany jest dowcipem i inteligencją Shuri (Letitia Wright). I nie sposób nie być całkowicie zachwyconym zainspirowaną kamerą Petera Dinklage’a. To blithely tongue-in-cheek wrażliwość podzielana przez najlepsze komiksy Marvela. Rozumieją, że humor może sprawić, że będziesz się troszczyć, kiedy to naprawdę się liczy.

I, chłopak, czy Infinity War sprawia, że to się liczy. W filmie przewija się wiele przejmujących ludzkich momentów: od urzekającej zastępczej dynamiki ojciec-syn, którą podzielają Tony Stark (Robert Downey Jr) i Peter Parker (Tom Holland). Aż po niezaprzeczalną miłość, która łączy Vision i Wandę Maximoff (Elizabeth Olsen). Pod wieloma względami film jest świadectwem ludzkiej zdolności nie tylko do kochania, ale do kochania zaciekle i ponad wszelką logiką. To właśnie tam, gdy niezawodnie szlachetny Steve Rogers (Chris Evans) deklaruje: “Nie handlujemy życiem”, nawet jeśli rezygnacja z życia mogłaby zaoszczędzić miliardy.

Thanos z Avengers Wojna bez granic online

Jest nawet chłodne echo tego zjawiska w samym Thanosie. Mniejszy film sprawiłby, że Thanos stałby się jednowymiarowym złoczyńcą, podobnie jak on sam jest potworem i maniakiem w komiksach. W Infinity War jednak cel Thanosa jest zaskakująco istotny, jeśli chodzi o myślenie i mówienie o zdumiewająco przeludnionym świecie, w którym żyjemy dzisiaj. Jest, jak się okazuje, metoda na szaleństwo Thanosa. Tym bardziej niepokoi to tragiczny zwrot akcji i odwraca się w jego relacjach z obłąkanymi adoptowanymi córkami, Gamorą (Zoe Saldana) i Nebulą (Karen Gillan).

W większości przypadków Infinity War jest także sprawiedliwością dla wielu bohaterów, którzy zostali zebrani na potrzeby filmu. Bracia Russo wykazali się wielką umiejętnością przeplatania wielu perspektyw i trajektorii. Postaci w Captain America: Wojna domowa, i robią to ponownie tutaj, z dwukrotnie większą ilością postaci. Nawet najbardziej mniejsi z graczy drugoplanowych, jak James Rhodes/War Machine Don Cheadle’a, otrzymują historyjkę, która bije ten kraj. To pomaga, że Marvel zawsze dbał o to, by obsadzić prawdziwie dobrych aktorów w rolach, które w przeciwnym razie mogłyby zostać uznane za głupie i lekkie.

Mimo to, wśród tej ogromnej i niezwykle utalentowanej obsady jest kilka wyróżnień. Pod względem emocjonalnym jest to film Downeya. Gra każdą nutę niechęci Tony’ego do odwagi i głębokiej traumy kostnej, bo wyrusza na to, co w jego przekonaniu jest misją samobójczą. Zręcznie dobrany przez Cumberbatcha, który znajduje podatność nawet w najbardziej przebiegłym i kalkulacyjnym ruchu swojej postaci. Tymczasem Hemsworth otrzymuje wolną rękę, by zaimportować do filmu wielkodusznego komediowego swaggera Thora: Ragnaroka. A jednocześnie nałożyć na niego głęboko odczuwalny, poszarpany żal z powodu strat, jakie poniósł z rąk Thanosa i wszechświata.

Podsumowanie Avengers Wojna bez granic online:

W filmie z tak wieloma ruchomymi częściami, niektóre elementy nie działają tak dobrze. Kilka postaci, których można było się spodziewać na pierwszym planie – w tym oryginalny Avenger lub dwie – znikają w tle. Film przechodzi od zawrotnej sceny walki do zawrotnej sceny walki i choć większość z nich jest fantastycznie choreografowana. Są pewne czysto nieme chwile, które dosłownie obracają się wokół prób powstrzymania Thanosa przed zaciśnięciem pięści. W efekcie jest to superbohatero mêlée, które jest częścią over-the-top i part overkill, i może okazać się zbyt wiele dla tych, którzy już nie dbają o tę franczyzę i bohaterów w niej.

Niewielkie kłótnie na bok, jednak Infinity War to kolejny krok w dobrym kierunku dla Marvela. Kontynuuje tradycję studia, które stawia na bogatą, złożoną opowieść. Powieść która szanuje zarówno jego bohaterów, jak i publiczność. Ale nie chce też ułatwiać sobie życia. Film kończy się jeszcze odważniej niż na początku, z ostatnią dziesięciominutową przerażającą i w równym stopniu przerażającą opowieścią. Jest to uderzenie śmiałego, genialnego geniuszu – narracyjne ryzyko tak śmiałego, że będziesz chciał podążać za Marvel gdziekolwiek pójdzie dalej.

Avengers Wojna Bez Granic Online Film
Avengers Wojna Bez Granic Online Film

Planujesz obejrzeć Avengers Wojna Bez Granic Online?