Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019 PL

Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019 PL fILM

Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019 PL byli w stanie wprowadzić postać Asterixa do nowoczesności w 2014 roku z dynamiczną i inspirującą adaptacją Domaine des dieux. W filmie fabularnym nie tylko oferowano tradycyjne gagi, ale także połączono je z bardziej aktualnymi referencjami. Z technicznego punktu widzenia wykorzystanie animacji komputerowej otworzyło nowe horyzonty formalne, nie zdradzając ducha komiksu. Po wielkim sukcesie tej pierwszej próby (prawie trzy miliony przyjęć we Francji, ponad 500 000 w Niemczech), nie dziwi fakt, że w kontroli Secret de la potion magique znajdują się ci sami dwaj wspólnicy.

Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019 PL

Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019 PL
Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019 PL

Przede wszystkim należy zauważyć, że jest to całkowicie oryginalny scenariusz Alexandre’a Astiera, więc nie jest on oparty na żadnym konkretnym albumie. Jest to dopiero druga próba w tej dziedzinie po 12 pracach Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019 PL, tradycyjnej kreskówki z 1976 roku. Szanując doskonale wszechświat Goscinnego i Uderzo, Astier udaje się stworzyć ciekawą fabułę poruszającą poważne tematy, takie jak transmisja, dzielenie się, ale także pochodzenie słynnego magicznego eliksiru. W szczególności zastanawia się nad istotnością egoizmu tej małej galijskiej wioski, która zazdrośnie zachowuje tajemnicę tego eliksiru, który mógłby jednak uwolnić całą Galię od rzymskiej kontroli. Uważaj jednak, kreskówka nie jest pracą dyplomową, która poważnie zastanowiłaby się nad tematem. Tak więc, te elementy refleksji są tylko zarysowane w filmie, którego celem jest przede wszystkim rozbawienie i rozbawienie ludzi.

Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019
Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019

Kilka dodatkowych słów o Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019 PL

Jeśli chodzi o gagi, widz jest raczej dobrze obsługiwany, ponieważ są one liczne i podążają za sobą w szalonym tempie, często upierając się przy konfliktowych relacjach – ale w końcu dobrodusznych – pomiędzy różnymi członkami galijskiej wioski. Uwielbiamy starcia między rybakiem i kowalem, ale także walki między mieszkańcami wsi. Oczywiście, biedni Rzymianie nadal zbierają duże żniwo, nawet jeśli ich zaangażowanie jest tym razem bardziej peryferyjne. Złoczyńca służby, raczej charyzmatyczny, rzeczywiście znajduje się po stronie Galów w osobie upadłego druida, który usiłuje zemścić się na Panoramix. Zabawny, żywy i ogólnie dobrze animowany, Le secret de la potion magique korzysta również z wokalnej obsady dobrej jakości, począwszy od bardzo trzeźwego Christian Clavier do przezabawnego Elie Semoun jako deszczowy i rywalizujący żołnierz rzymski.
To nowe dzieło najsłynniejszego Gaulisza, nie będąc epizodem wyjątkowym, jest jednak godnym polecenia rodzinnym show, które po raz kolejny dowodzi, że Alexandre Astier jest godnym następcą Goscinnego i Uderzo.

Planujesz obejrzeć Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wywaru 2019 PL?