Aquaman Online Film PL – Recenzja

aquaman online film

Aquaman Online – Oczywiście, występy Arthur Curry alias Aquaman są już jednym z najważniejszych wydarzeń w wielkim spektaklu budżetowym. Ale może nawet nie myśleć o tym, co Aquaman mógł przyczynić się do “Ligi Sprawiedliwości”. Teraz, gdy został wprowadzony przez Jamesa Wana. Bo jedno sprawia, że “Aquaman” w każdym razie: jeszcze więcej pragnienia dla postaci Aquaman Online. Sposób, w jaki “Game Of Thrones” gwiazda Jason Momoa ucieleśnia ją! Reszta filmu, z drugiej strony, jest raczej wyboisty chaos, z którym często można mieć dużo zabawy. Ale które trochę więcej skupienia i surowości w środku CGI-fire nie zaszkodziłoby.

loading…


Aquaman Online

W 1985 roku latarnik Tom Curry (Temuera Morrison) uratował życie rannej kobiety, która została wyprana na brzeg. To okazuje się być Atlanna (Nicole Kidman), królowa Atlantydy. Obaj mają syna o imieniu Arthur i wychowywać go razem przez kilka lat. Aż Atlanna musi wrócić do swojego podwodnego domu wbrew jej woli. Około 30 lat później Arthur (Jason Momoa), który został u ojca, zrezygnował ze statusu superbohatera, ale nadal nie chce zostać Królem Atlantydy. Dopiero gdy jego przyrodni brat Orm (Patrick Wilson) grozi zjednoczeniem armii siedmiu podwodnych królestw. W celu doprowadzenia ich do wojny z górnym światem, Artur nie widzi innego wyjścia, jak tylko walczyć o należne mu miejsce na tronie. Z pomocą ksebelijskiej księżniczki Mery (Bursztynowy Dziecko) i jego byłego nauczyciela Vulko (Willem Dafoe). A tym samym zaprowadzić spokój zarówno pod, jak i ponad wodą….

aquaman
aquaman

“Aquaman” to Rosamunde Pilcher sob, film H.P. Lovecraft monster movie, przygoda z Indiana Jones. Ryba z komedii wodnej, oraz podwodny “avatar” powierzchniowy o różnej jakości efektu w jednym. Niemal wciągająco wynikający z tego bardzo nierównomierny ton filmu można rozumieć jako krytykę. Reżyser James Wan nieustannie kroczy cienką linią między mrugającą autoironią a mimowolną komedią. Między nigdy wcześniej nie widzianym podwodnym światem a bezduszną, bezduszną bombą CGI. Między wzruszającą opowieścią a zalanym słońcem kiczem. Wynalazca “Piły” z pewnością nie zawsze kończy się po prawej stronie, ale prawie zawsze po stronie rozrywkowej.

Inne fascynujące momenty…

Po tym, jak Zack Snyder w swoich trzech filmach DCEU “Człowiek ze stali”, “Batman V Superman” i “Liga Sprawiedliwości”. Podporządkował wszystko – w zależności od jego punktu widzenia – potwierdzonej lub faktycznie istniejącej powadze. Jest to wręcz odświeżające, z jaką konsekwencją Wan rzuca się w wszystkie sprzeczne elementy swojego komiksowego hitu. W miłosnej opowieści między “latarnikiem a księżniczką”, skomentowanej przez Aquamana z off-screenu. Włącza miękką ostrość, aż do momentu, gdy twarz Nicole Kidman rozpływa się w świetle zachodzącego słońca. Nawiasem mówiąc, prowadzi to do wspaniałej przerwy (porównywalnej do sceny pubowej z “Kingsmana”). Kiedy nagle kopie w salonie swojego domu oddział żołnierzy atlantyckich z dużą dozą humoru.

Mówiąc o imponujących wizualnie momentach. Jest ich wiele w “Aquaman Online” (na przykład ustawienie dysku rekina vs. akwarium, które działa prawie lepiej niż w “Meg”). Ale niestety jest ich prawie tyle samo, co w “Aquaman“, które wyglądają naprawdę wątpliwe, przynajmniej w wersji 2D filmu. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku często dość dziwny niż wiarygodny efekt podwodnego pływania. Ponadto, Wan zbyt często polega po prostu na tym, że zamiast przekonać nas błyskotliwą jakością ,po prostu przytłacza klienta.

aquaman online
aquaman online

Dotyczy to na przykład psychodelicznego lśniącego Atlantydy, gdzie chciałbyś uzyskać znacznie więcej szczegółów na temat życia na dnie morza. (Zamiast tego otrzymujemy tylko wodnisty “Game Of Thrones” światło). I do ostatniej epickiej bitwy, w której ponadgabarytowe koniki morskie, skorupiaki i rekiny, między innymi, walczą przeciwko sobie. Brzmi wspaniale i oferuje również kilka naprawdę fajnych momentów. Ale ogólnie rzecz biorąc jest tak zatłoczony i mylący, że można stracić zainteresowanie tylko wtedy, gdy Aquaman ma mieć swój wielki koncert. Zwłaszcza, że niespójność tonalna filmu nie tylko pokazuje się pomiędzy różnymi sekwencjami czy sekwencjami. Ale także w ramach jednej sceny akcji, kiedy to nagle nagle niestosowny oneliner przerywa poważny moment.

Obsada Aquaman Online

I w samym środku tej dzikiej mieszanki, jak skała w surfingu: Jason Momoa (“The Bad Batch”, “Braven”), który przedstawia swoje mega-mięśniowe ciało przed kamerą z tak uroczą, przyziemną oczywistością, że żaden inny aktor nie jest w stanie tego zrobić poza nim. Fakt, że to jeszcze nie wyszło na dobre, jest prawdopodobnie głównie z winy Marcusa Nispela. Jego straszliwego “Conana” remake. Ale nieważne, lepiej późno niż nigdy. Jest wiele wolno poruszających się strzałów w “Aquaman”, które można było wziąć z dezodorantu handlowego. A jest wiele Oneliners, które mogłyby być naprawdę krępujące, ale Momoa skał skały zarówno w tym samym czasie. U boku Amber Heard (“Machete 2”, “Drive Angry”) okazuje się godnym partnerem sparingowym – zarówno w scenach komediowych, jak i w scenach pełnych akcji. W jednokrotnej sekwencji akcji na Sycylii, w której kamera wielokrotnie przełącza się między dwoma bijącymi bohaterami bez montażu, jej część jest jeszcze bardziej interesująca: Alkohol zabija!

Z drugiej strony, żaden z pozostałych aktorów nie może zagrać swojej drogi na pierwszym planie. Podczas gdy Willem Dafoe (“Spider-Man”) i Patrick Wilson (“Watchmen”) suwerennie bawią się w butach, w “Creed 2” triumfując Dolph Lundgren jako król Xebelian jest oczywistym ciałem obcym, które wyrywa cię z akcji raz po raz kolejny, a w zamian nawet nie bawi się w śmiecisty sposób. Może to stać się większym problemem, zwłaszcza że rola Czarnej Manty w “Aquaman 2” powinna zostać rozszerzona z szlachetnego poplecznika do (lub przynajmniej jednego z) głównych przeciwników bohatera. Sądząc po jego pojawieniu się w “Aquamanie”, prawdopodobnie nie byłby to najlepszy pomysł. Nicole Kidman (“Syn marnotrawny”), z drugiej strony, ma wiele radości z jej krótkiej części jako bohaterka łezki, która spanks żołnierzy tak samo przekonująco jak ona jeść złote rybki na śniadanie z zadziwiający komediowy czas.

Planujesz obejrzeć Aquaman Online?